Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Võimuerakond kaob kaardilt

2 min lugemist
Isamaa ja Res Publica Liidul on Viljandimaal praegu kaheksa vallavanema- või linnapeakohta. Suure tõenäosusega ei kandideeri ükski neist saabuvatel valimistel oma erakonna nime all. Ene Maateni, Taimo Tugi ja Ervin Tambergi saatus pole veel selge, sest Mulgi vallas pole IRL-i tuleviku osas otsust langetatud. FOTO: Elmo Riig, Marko Saarm

Kaheksa valla- või linnajuhti 12 võimalikust. Selline on praegu Isamaa ja Res Publica Liidu ülemvõim Viljandimaa juhtimises. Koos haldusreformiga kaob siit aga lisaks paljudele valdadele ja linnadele ka see erakond.

Tellijale

Neljapäeva õhtul otsustasid Viljandi Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) poliitikud, et ei lähe kohalikele valimistele partei nime all, vaid moodustavad valimisliidu. Juba varem olid samasuguse otsuse teinud Viljandi valla ja tulevase Põhja-Sakala valla IRL-i liikmed. Vaid Mulgi vallas on erakonnal säilinud lootus, et partei nimekiri üles seatakse.

«Me ei ole veel otsustanud, kas minna valimisliidu või erakonna nime all,» ütles Halliste volikogu esimees Andres Rõigas Lõuna-Viljandimaal valitseva seisu kirjeldamiseks.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto