Tütarlaste turniiri võitis Abja Gümnaasiumi esindus.

FOTO: Margis Kurvits

​Eelmisel nädalal mängisid Viljandimaa koolide kümnenda kuni kaheteistkümnenda klassi õpilased Abja gümnaasiumi spordihoones korvpalli karikavõistlusi.

Et meie maakonnas eraldi noorte meistrivõistlusi ei korraldata, antakse võistlustel välja ka noorte meistrimedalid. Sel aastal osales neli tüdrukute ja kuus poiste võistkonda.

Tütarlaste arvestuses oli ülekaalukalt võidukas Abja gümnaasiumi võistkond koosseisus Elisabeth Rõigas, Kätlin Tiidu, Cristina Raud, Merili Kask, Gristi Villem, Kelli Välba, Carolin Aduson ja Kaisa Kiilaspä. Võistkonna õpetaja on Riivo Roosalu.

Teise koha sai August Kitzbergi nimeline gümnaasium, kolmanda koha Viljandi gümnaasium ja neljanda koha Suure-Jaani gümnaasium.

Poiste arvestuses mängiti kõigepealt alagrupimängud ning seejärel vahe- ja kohamängud. Võistkonnad jaotati kahte alagruppi eelmise aasta tulemuste põhjal. Alagruppidest pääsesid edasi Viljandi kutseõppekeskus ja Olustvere teenindus- ja maamajanduskool ning Viljandi ja Kitzbergi gümnaasium. Pärast vahemänge kohtusid finaalis Viljandi kutseõppekeskus ja Olustvere ning selle kohtumise võitis kutseõppekeskus koosseisus Martin Saar, Jaan-Sulev Öpik, Stevo Sangernebo, Kristo Väli, Heimar Vaht, Simon Tensing, Tony Raud ja Alvar Tiivel. Võistkonna õpetaja on Marko Liiva.

Seega sai Olustvere ametikooli esindus teise koha. Kolmanda ja neljanda koha mängust väljus võitjana Viljandi gümnaasium, jättes Karksi valla esinduse neljandaks. Viienda koha sai Suure-Jaani ja kuuenda koha Abja gümnaasium.