Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Magistritöö ideede teokstegemine tooks Viljandi kesklinna elu tagasi

Selline hakkaks Juhan Põllu kava järgi olema Viljandi peamine kaubandussoon Turu tänav. Tänavamuusik paremas servas mängib raamatukogu külje peal, taamal paremal paistab pubi Suur Vend. FOTO: Juhan Põld

Ehitada basseini, liutorude, lasteosa, saunade ja aeroobikasaaliga veekeskus! Kasvatada kesklinna hoonete mahtu seniselt 50 000 ruutmeetrilt 90 000 ruutmeetrini! Muuta kesklinn Viljandi järvest Paala järveni autovabaks! Suurendada kesklinna elanike arvu 40 protsendi võrra! Kaubamaja hoovi spordiväljak koos rulapargiga! 

Tellijale Tellijale

Kõlab, nagu oleksid käes kohalike omavalitsuste valimised ja mõni erakond on suures ülepakkumise tuhinas arust ära läinud. Just sellised mõtted on aga ühes paljude teistega kirja pandud Juhan Põllu kuu aega tagasi Tallinna tehnikaülikoolis kaitstud magistritöös «Viljandi linnakeskuse reurbaniseerimine». 

Mida tähendab reurbaniseerimine? Laias laastus tähendab see linnasüdames aktiivse elu taastamist.

27.11.2021 30.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto