T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Festivali korraldajad ootavad publikurekordit

Madis Luik
, reporter
Festivali korraldajad ootavad publikurekordit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Järgmisel nädalal algaval Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad ootavad tänavu publikurekordit.
Järgmisel nädalal algaval Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad ootavad tänavu publikurekordit. Foto: Kenno Soo

24. korda toimuv Viljandi pärismusmuusika festival pakub tavapäraselt nelja päeva jooksul mitmekesist kontserdi- ja lisaprogrammi, mis meelitab kohale tuhandeid muusikasõpru. Seekordne festival paistab aga silma mitme asjaolu poolest, mis selle erakordseks muudavad.

Viljandi pärimusmuusika festival kuulub EBU (European Broadcasting Union) ehk Euroopa ringhäälingute liidu festivalide programmi. Euroopa ringhäälingute liit on maailma suurima avalik-õiguslike meediakanalite ühendus, kuhu kuulub ka Eesti rahvusringhääling. Liit koordineerib tele- ja raadiokanalite koostööd, suurte projektide hulgas on nii Eurovisiooni lauluvõistlus kui ka Euroradio folkfestival, mille programmi tänavune pärimusmuusika festival kuulubki. See tähendab, et pärimusmuusika aidas ja kultrahoovis asetleidvad kontserdid kõlavad otse-eetris Klassikaraadios ja need ka salvestatakse. Seetõttu on mõningad muudatused tavapärases kontsertide toimumise rütmis ja pikkuses. Lisainfot leiab festivali kodulehelt: http://www.folk.ee/festival/festival/euroraadio.

EBU Euroradio festivali neljapäevaõhtune avakontsert on samuti ainulaadne, sest ühe kontserdil astuvad lavale kolm artisti: Maarja Nuut, Trad.Attack! ning trio Mari Kalkun, Tuulikki Bartosik, Ramo Teder. Selle kontserdi kannab otse üle Eesti televisioon.

EBU Euroradio folkfestivali programmi kuulumise tõttu on pärimusmuusika festivali programm tavapärasest ligi kolmandiku võrra suurem ja ühtlasi saabub Viljandisse rohkem artiste. Tänavusel festivalil on esindatud üle 300 artisti 25 riigist – need on pärimusmuusika festivali ajaloos ülekaalukalt kõige suuremad numbrid.

Tänavuse festivali piletite ja passide müük on sujunud tavapärasest aktiivsemalt, seega võib eeldada eelmistest aastatest suuremat hulka muusikahuvilisi. Telia klientidele mõeldud sooduspassid, 600 noortepassi ja esimesed 900 odavama hinnaga passi müüdi läbi väga lühikese aja jooksul. Tänase seisuga on rekordkogusest festivalipassidest järel veel vaid mõni üksik. Suure tõenäosusega müüakse enne festivali algust läbi ka reedesed ja laupäevased päevapassid. Need numbrid saavad tähendada, et tõenäoliselt seisab 24. Viljandi pärimusmuusika festival silmitsi uue publikurekordiga.

Tagasi üles