Viljandi Metall jõudis karikavõistluste finaali

Võrkpallinaiskond Viljandi Metall lülitas tänavustel karikavõistlustel konkurentsist välja Võru ja Tartu Ülikooli naiskonna. Foto: Elmo Riig / Sakala

Viljandi Metall võitis kolmapäeval Eesti naiste võrkpalli karikavõistluste poolfinaalkohtumises 3:1 Tartu Ülikool / Eedenit ja tagas enesele koha finaalmängus.

Erinevalt karikaturniiri eelringist, kus edasi pääseja selgus kahe kohtumise kokkuvõttes, piisab poofinaalidest alates ühest mänguvõidust.

Tartu röövis geimi

Kolmapäeval Viljandis kohaliku naiskonna ja Tartu Ülikool / Eedeni vahel peetud mängu avageimi võitis Viljandi Metall kindlalt 25:13.

Seejärel lõikasid kogu tänavuse hooaja geimikaotuseta läbi ajanud viljandlannad kergelt näppu: teise geimi algul tagaajaja ossa jäänud võõrustajad suutsid küll seisu kaks korda viigistada, ent üliõpilasnaiskond pööras tugeva rünnaku ja hea kaitsemängu toel geimi lõpu 25:22 enese kasuks.

Favoriit võttis oma

Poolfinaali kolmas vaatus sarnanes suuresti esimesega: võrdne mäng jätkus esimese kümne punktini. Seejärel võttis enesekindluse leidnud Viljandi Metall initsiatiivi ja teenis 25:14 geimivõidu.

Võõrustajate ülekaalu tähe all kulges ka õhtu viimane geim, ehkki selle lõppjärgus osutas üliõpilaste esindus kõvasti vastupanu. Viljandi Metall võitis neljanda geimi 25:21 ja kogu kohtumise 3:1.

Karikavõistluste finaali pääsenud Viljandi esindus saab 11. detsembril Paides peetavaks mänguks vastase 1. detsembril Tallinnas kohtuvast paarist Audentese SG / Noortekoondis ja GMP.