Muuseumis on näitus August Pulstist

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Juulis Viljandisse kogunevatele pärimusmuusika sõpradele ja muusika-aastale mõeldes on Viljandi muuseumis üles pandud näitus «August Pulst 125», mis annab ülevaate kunstniku, vanavarakoguja ja muuseumientusiasti August Pulsti elust ning mitmekesisest tegevusest.

See jutustab Pulsti lapsepõlvest, õpingutest ja tööst vanavarakogujana, sellest, kuidas kogumisretkedel sai alguse tema tutvus vanade külapillimeestega ning ta asus tegutsema rahvamuusika propageerija ja rahvamuusikute ringreiside korraldajana. Näitus kajastab ka Pulsti tegevust kunstnikuna ning tema pärandiga seotud tegevust tänapäeval.

Näituse vaataja saab oma nutiseadmesse tõmmata ja kuulata rahvamuusika näiteid. Samuti saab osaleda mõistatusmängul ning tutvuda muuseumide 2014. aasta parima teadustrükise auhinna saanud Krista Sildoja raamatuga «Äratusmäng uinuvale rahvamuusikale. August Pulsti mälestusi».

Näituse koostanud Eesti teatri- ja muusikamuuseumi asutamisest möödus läinud aastal 90 aastat ning August Pulst oli selle muuseumi asutaja ja arendaja. Näituse on koostanud Risto Lehiste ja Mari Mae ning kujundanud Kadi Pajupuu.

Näitus jääb avatuks 5. septembrini.

Viljandi muuseumi näitusemaja on suvehooajal avatud iga päev kella 11–18.

Tagasi üles