Vikerkaare kinnistu on soolase hinnaga müügis

Rannar Raba
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mõne aasta eest kavandati omaaegse Vikerkaare restorani asemele iselaadse väljanägemisega spaahotelli, kuid masu mõjul jäi plaan helesiniseks unistuseks. Nüüd on maatükk koos arendusprojektiga kinnisvaraportaalides müügis.
Mõne aasta eest kavandati omaaegse Vikerkaare restorani asemele iselaadse väljanägemisega spaahotelli, kuid masu mõjul jäi plaan helesiniseks unistuseks. Nüüd on maatükk koos arendusprojektiga kinnisvaraportaalides müügis. Foto: Elmo Riig / montaaž

Viljandi järve kaldal paiknevale Vikerkaare kinnistule, kuhu masu eel pidi kerkima uhke spaahotell, on taas hinnasilt külge riputatud.

Omaaegse rannarestorani kohale on veekeskust ja majutusasutust tahtnud läbi aastate rajada mitu firmat. Viimati oli idee päevakorral 2009. aastal, mil kohalik ettevõte Levi Ehitus lammutas seal rannarestorani varemed ning valmistus uusehitise püstitamiseks koppa maasse lööma.

Toonase kokkuleppe kohaselt pidanuks linn hoone veekeskuse osa aja jooksul ehitajalt välja ostma.

Masu tappis idee

Et aga majanduslangus andis juba samal aastal Levi Ehitusele surmava obaduse, jäi idee pelgalt helesiniseks unistuseks. Pärast seda pole enam kui 9000-ruutmeetrisel krundil midagi muutunud ning nüüd on selle omanik, osaühing Stock­invest koha koos arendusprojektiga 450 000 euro eest müüki pannud.

Pakkumist vahendava kinnisvarabüroo Uus Maa maakler Reet Raudsepp möönis, et kinnistu hind võib esmapilgul tunduda üsna soolane, kuid rõhutas, et selle sisse on peale maalilises kohas asuva maa-ala arvatud spaahotelli projekt.

«Kohapeal ringi vaadates pole seda näha, kuid sinna on omal ajal üksjagu investeeritud,» selgitas ta.

Ilus ja oluline koht

Reet Raudsepp ei hellita oma sõnul lootust, et Vikerkaare kinnistu kohe kaubaks läheb. Samas avaldas ta veendumust, et majandusolude paranedes pole ostjat leida sugugi võimatu. «See on erakordselt ilus ja viljandlastele tähtis koht, mistõttu võiks see huvitada mõnda investorit, kes ei taha oma raha üksnes Tallinna paigutada.»

Ka Uue Maaga konkureeriva Arco kinnisvarabüroo kohalik juht Aime Opermann leidis, et tegemist pole lootusetu katsega, sest alalisest rahanappusest hoolimata on Viljandi järve ääres asjad tasapisi paremuse poole liikunud.

Tähtsamate arendustena tõi Opermann välja endise Kalevi spordibaasi asemele avatud Eesti esimese iseteenindusliku hosteli, renoveeritud staadioni, suure mänguväljaku ning mitu uut eramut.

«Vaevalt sinna keegi suure hurraaga sadu tuhandeid eurosid tooma hakkab, aga ma poleks väga üllatunud, kui mõne aja möödudes taas tõsisemat sorti plaanid päevakorrale kerkiksid,» lausus ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles