Töökoht on Kuusikul mõnusasti kodu lähedal, vaid paarsada meetrit jalutada. Täpsuse huvides olgu öeldud, et ühel pool maanteed asub Kaarli ja teisel pool Ülemõisa, kus ta on viimased kuus aastat elanud.
Olgu tavaline või kaksikküla, aga miks on nii, et rahvamaja asub just külas, kuid mitte suuremas linnas? Miks näiteks pole seda Tallinnas või Tartus?
Tiina Kuusik vastab, et sisuliselt on neid asutusi kõikjal, lihtsalt nimetused on teised. «Suuremas kohas kipub rahvamajast kultuurikeskus saama. Seal käib ja toimetab rahvast rohkem.»
Halliste vallas on kolm rahvamaja ja üks külamaja. Viljandimaal on Kuusiku teada kokku paarkümmend kultuuri-, rahva- ja külamaja.
«Omavaheline suhtlus on sõbralik. Mida rohkem meid on, seda parem. Külad kipuvad paiknema üsna laiali ja kõigil peaks olema koht, kuhu aega veetma minna ja kus millegagi tegelda,» räägib ta.
Kaarli rahvamajas käiakse tantsimas, laulmas, näitlemas, käsitööd tegemas, sportimas. Ja loomulikult pole see kõik. Tähtpäevade puhul saab rahvamaja rentida peo tarvis või kui tuua näide argise poole pealt, siis mõned käivad rahvamajas pesu ja ennastki pesemas.
Tegevust leiavad kõik, lastest eakateni välja, ning tullakse ka kaugemalt, mitte ainult Kaarlist või Ülemõisast.
«Eeskätt rahvatantsijad on meil mööda valda laiali: Uue-Karistes, Hallistes, Päigistes, Õisus,» nendib Kuusik.
Külalisi käib rahvamaja juhataja sõnul isegi teisest riigist: Läti noored võtavad kohalikega mõõtu novusemängus.