Politsei sai peatumismärguannet eiranud ja metsa põgenenud mehed kätte

Eile, 13. aprilli õhtul kella 22 paiku politseipatrull Viljandimaal Mustla alevikus välismaise registreerimisnumbriga BMW-d, mida otsustati kontrollida, kuid sõidukijuht eiras peatumismärguannet ning põgenes.

FOTO: PPA

Politseil tuli laupäeva õhtul Viljandimaal sisse piirata peatumismärguannet eiranud ja metsa põgenenud mehed. Kui üks meestest püüdis peita end põõsas, siis teine kutsus telefonitsi endale ema metsaserva järele.

13. aprillil kella 22 paiku märkas politseipatrull Viljandimaal Mustla alevikus välismaise registreerimisnumbriga BMW-d ning otsustas seda kontrollida, kuid sõidukijuht eiras peatumismärguannet ja põgenes.

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Politsei pressiteate kohaselt märkas patrull 13. aprillil kella 22 paiku Viljandimaal Mustla alevikus välismaise registreerimisnumbriga BMW-d ning otsustas seda kontrollida, kuid sõidukijuht eiras peatumismärguannet ja põgenes.

Patrull järgnes autole, kuni Unametsa külas see äkitsi peatus ning mehed hüppasid välja ja põgenesid. Üks politseinikest nägi, kuidas üks meestest sirutas politseiauto poole käe, ja talle tundus, et too ähvardab relvataolise esemega politseinikke, et nood neile ei järgneks.

«Politseinikud andsid meestele korralduse peatuda ja tegid teenistusrelvast mitu hoiatavat lasku õhku, ent mehed sellele ei reageerinud. Arvestades, et põgeneja peos võis olla tulirelv, hindasid politseinikud olukorda tavapärasest ohtlikumaks. Nii otsustati kiirelt, et relva omada võivatele meestele kahekesi öisel ajal metsa järele minna pole mõistlik ega ohutu ning abiks kutsuti lisapatrullid teenistuskoeraga,» kirjeldas Lõuna prefektuuri operatiivjuht Veiko Järva.

Patrullid piirasid perimeetri ja võtsid metsaala oma kontrolli alla. «Vähem kui tunni möödudes pidas politsei perimeetris kinni Audi, kust avastas ühe põgenenud meestest. Selgus, et 18-aastane kohalik noormees oli naabertalust endale metsaserva ema järele kutsunud, et koju saada. Teine, 25-aastane kohalik mees tabati mõni minut hiljem maastikul otsingu käigus põõsas kössitamas,» vahendas politsei operatiivjuht.

Politsei tuvastas mõlemal mehel narkootilise aine tarvitamise tunnused. Lisaks ilmnes, et BMW-d juhtinud 18-aastasel noormehel puudub juhtimisõigus. Mõlema mehe suhtes algatati menetlus.

Meeste juurest esialgu relvataolist eset ei leitud. BMW-l oli välismaine registreerimisnumber, sest mehed oli oma sõnul auto samal päeval Leedust ostnud ega kannatanud sõitma minekuga oodata, kuni see saab siinsesse registrisse kantud. Kõik täpsemad üksikasjad on veel kontrollimisel.

Tagasi üles