Viljandi kandi matkarada sai Riias kiita

Riia messil saadud diplom tunnustab matkarada.

FOTO: Erakogu

Viljandi vald tutvustas läinud nädalavahetusel Läti pealinnas peetud messil «Balttour» oma kandi matkarada Rohelised Rööpad ja naasis diplomiga.

Valla teabespetsialist Kati-Katri Koppel ütles, et Kutsari ristmikust endise Loodi raudteejaamani kulgev kümnekilomeetrine matkarada pälvis tunnustuse kui kõige märkimisväärsem keskkonda säästev idee.

«Lätlaste huvi meie matkaraja vastu oli suur,» lausus ta. «Inimestele meeldis mõte, et seal saab liikuda nii jala kui jalgrattaga ning autod matkajaid segama ei pääse.»

Nagu Koppel nentis, valmis Viljandi vallas kulgev Roheliste Rööbaste matakarada Eesti ja Läti ühise ettevõtmisena.

«See on väga suur koostööprojekt, mis hõlmab kahes riigis kokku 700 kilomeetrit ning sellest 290 kilomeetrit kulgeb mööda vanu raudteetrasse,» lausus ta. «Eestis annab oma panuse seitse ja Lätis 13 omavalitsust – nii pandi osalised kirja enne Eesti omavalitsuste liitumist. Kõik saab valmis käesoleva aasta suvel.»

Projekti «Green Railway» eelarve on üle 1,17 miljoni euro, millest 85 protsenti andis Euroopa regionaalarengu fond. Viljandi valla eelarvest tuli üle 50 000 euro.

«Soovin Viljandi valla nimel avaldada väga suurt tänu kõigile neljateistkümnele maaomanikule, kelle heasoovlikkuse ja koostöö tulemusena see matkarada üle eramaade kulgeval vanal kitsarööpmelise raudtee tammil valmis sai,» lisas Koppel.

Viljandi vald tutvustas Riias siinset matkarada. Pildil Viljandi valla teabespetsialist Kati-Katri Koppel ja projekti üks eestvedajatest Peeter Unt.

FOTO: Erakogu

Tagasi üles