P, 3.07.2022

60+ festival otsib väärikaid kandidaate

Egon Valdaru
, reporter
60+ festival otsib väärikaid kandidaate
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla
Ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla Foto: Elmo Riig

60+ festivalil üheksandat korda toimuv konkurss «Aastad täis sära ja väärikust» ootab eakate inimestega seotud säravaid algatusi ja ideid, et tunnustada neid vääriliste auhindadega. Ettepanekute laekumise tähtaeg on 17. september.

Ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla nentis, et konkursi eesmärk on ergutada ja tunnustada inimesi või ettevõtmisi, kes või mis on muutnud eakate elu paremaks. Parimad teod ja algatused pärjatakse auhindadega 60+ festivalil Tallinnas Salme kultuurikeskuses 6. oktoobril.

Konkursil tunnustatakse positiivseid tegusid, mis on tehtud eakatele mõeldes või mida on teinud eakad ise kogukonnale, kuid on teenimatult märkamata ja tähelepanuta jäänud.

Konkursi kategooriad:

1) eakalt kogukonnale,

2) eakalt järeltulijale,

3) eakad kui kultuurikandjad,

4) tegu eakale ja

5) elutööauhind.

Ajakirja 60+ ja mittetulundusühingu Eakate Festival korraldatav festival kannab tänavu motot «Eesti 100». Ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla sõnul on inimese jõudmine saja aasta verstapostini kahtlemata suur saavutus, aga ükskõik mis eas tehtud väärikas tegu on samuti tunnustust väärt.  «Vahel mõtleme, kuidas küll inimest tehtu eest tänada. Justkui aitäh-sõnast jääks vajaka. 60+ festivalil märkame neid säravaid inimesi, elukogenud inimeste kõrval ka noori, kelle idee või tegu on seenioride elu paremaks muutnud. Täname neid siis suurelt,» lisas ta. Konkursi korraldaja julgustab inimesi saatma oma ettepanekuid ka siis, kui mõne tubli inimese algatus konkursi ühegi kategooria alla justkui ei sobiks. Pange kirja iga ettevõtmine, mis teie meelest tunnustamist väärib.

Konkursil osalemiseks tuleb saata kirjeldus e-aadressil info@60plussfestival.ee või postiaadressil Ajakiri 60+, Tartu 8, 71020 Viljandi.

Kirjelduse pikkus on maksimaalselt üks lehekülg.

Lisada võib 1−3 fotot.

Saatja kontaktandmed: nimi, aadress, telefon, e-posti aadress.

Arvesse lähevad 2017.−2018. aasta jooksul tehtud teod.

Tähtaeg konkursitööde saatmiseks on 17. september 2018.

Festival toimub 5.–6. oktoobril 2018. aastal.

Festivali korraldavad ajakiri 60+ ja MTÜ Eakate Festival.

Vaata lähemalt: www.60plussfestival.ee.

Kontakt: info@60plussfestival.ee.

Tagasi üles