Kurb poolsada sai täis. Teelt välja sõitnud autos hukkus Ukraina kodanik Läbivalt täiendatud kell 11.15 ning viimati täpsustatud kell 12.30

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Täna hommikul hukkus Viljandimaal Mulgi vallas Abjaku külas avarii teinud autos kaassõitjana viibinud naine. See õnnetus viis Eesti tänavuse liiklussurmade arvu 50-ni.

Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virgi sõnul sai häirekeskus täna kella 8.10 ajal teate liiklusõnnetusest Abjaku külas piiriäärsel alal. Esialgsetel andmetel sõitis Toyota Hiluxi juhtinud 28-aastane mees oma töökaaslastega Penuja küla poolt Abja-Paluoja suunas, et minna tööle läheduses asuvasse farmi.

«Praeguseks kogutud andmetel eelnes traagilisele avariile möödasõit sõiduautost Peugeot. Mõlemas autos olid ukraina töölised, kes on üksteisele tuttavad. Esmastel andmetel liikus Peugeot 90 alas lubatust oluliselt madalamal sõidukiirusel ning Toyota tegi temast möödasõidu. Sellejärel jäi Toyota juht tahavaatepeeglist taga sõitvaid töökaaslasi jälgima, kaotas masina üle kontrolli ning sõitis teelt välja kraavi,» kirjeldas sündmuskohal viibinud Viljandi politsei välijuht Aleksander Treial.

«Auto kaldus lauges paremkurvis oma sõiduvööndist välja vasakule. Kui juht seda märkas, keeras ta teelt väljasõitmise välistamiseks rooli järsult paremale. Kontrolli sõiduki üle ta tagasi ei saanud, see paiskus vasakule teelt välja kraavi, kus rullus üle katuse,» rääkis välijuht.

Sündmuskohal viibiv Sakala reporter Kristi Tirmaste ütles kell 10.30, et Toyota on tee servas katusel ning surnukeha viidi just ära.

Autos oli neli inimest, kellest tagaistmel kaasa sõitnud 26-aastane naine ei olnud nõuetekohaselt turvavööga kinnitatud. Naine lendas üle katuse rullunud sõidukist välja ning sai vigastusi, mis olid paraku surmavad. Kiirabi andis kahele autos olnud mehele kohapeal esmaabi ning viis haiglasse ühe autos kaasa sõitnud naise.

Politsei veendus, et juht oli kaine ning kolm ülejäänud autos sõitnud inimest olid nõuetekohaselt turvavööd kasutanud.

Politsei teatel olid kõik autos viibinud Ukraina kodanikud, kes töötavad lähedal asuvas farmis. Seetõttu oli ka nende kasutuses olnud auto Eesti numbrimärgiga. Naine, kes surma sai, istus autot juhtinud mehe selja taga, tema kõrval teine naine. Mõlemal esiistmel istusid mehed.

«Autojuhtimine on tegevus, mis nõuab kogu juhi tähelepanu ning autot ei saa turvaliselt juhtida, kui enam vaadatakse seljatagust liiklust ning vaevu pööratakse pilk sellele, mis eespool toimub,» rõhutas politsei välijuht.

Ta märkis, et selle raske õnnetuse tingis ühelt poolt tõik, et juhi tähelepanu oli liiga pikalt mujal ehk ta tegeles kõrvalise asjaga. «Samas ei olnuks suure tõenäosusega tagajärjed nii traagilised, kui ka 26-aastane naine oleks töökaaslaste eeskujul olnud turvavööga korralikult rihmatud,» tõdes välijuht.

Sakala reporteri sõnul on tee sündmuskohal musta kattega. Avariipaigale eelneb kurv.

Abjaku külas hukkunud naine oli viiekümnes sel aastal liikluses surma saanu. Mullu oli liiklusohvreid terve aasta peale 48.

Viljandimaal oli see teine surmaga lõppenud liiklusõnnetus. 6. mail jäi Mulgi vallas auto ette jalgrattaga Abja poole teel olev 76-aastane naine. 35-aastane mees, kes talle otsa sõitis, põgenes sündmuskohalt, kuid politseinikud tabasid ta juba samal päeval.

Tagasi üles