P, 3.12.2023

Pildid meenutavad ammuseid päevi

Margus Haav
, toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tõnu Noorits pakub üldvaateid ja Uku Põllumaa detaile. Üks neist teeb oma tööd profikaameraga, teine aga mobiiltelefoniga.
Tõnu Noorits pakub üldvaateid ja Uku Põllumaa detaile. Üks neist teeb oma tööd profikaameraga, teine aga mobiiltelefoniga. Foto: Elmo Riig / Sakala

Viljandis Kondase keskuses avati Tõnu Nooritsa ja Uku Põllumaa fotonäitus «SEE ehk Surnud ehitised Eestis.ee».


Seitse aastat tagasi riputasid Tõnu Noorits ja Uku Põllumaa neljas Eesti linnas üles näituse «Elavad ehitised Eestis». Nüüd on objektiivi ette võetud ehitised, mille eluiga on otsakorral.

Varjatud kujul on autorid põiminud fotodesse ehitiste tähenduse nädalapäevade kaupa nii kristlikus, marksistlikus kui vanarahva arusaamade mõistes.

«See väljapanek näitab aja kulgu,» rääkis näituse kuraator, näitleja Talvo Pabut. «Väikekohtade surnud ehitised on võetud sellise rakursi alt, et neid ei pruugi ära tunda isegi sealsamas kõrval elavad inimesed.»

Fotod on näitusel grupeeritud nädalapäevade kaupa ning loomulikult pole selles midagi juhuslikku. Kaadreid on alates Mõisakülast kuni Panga pangani Saaremaal.

Näitus jääb avatuks 28. novembrini.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles