iDeal kampaania

Jalmar Vabarna saab presidendilt preemia

Jalmar Vabarna

FOTO: Erlend Štaub

Homme annab Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia pärimusmuusik Jalmar Vabarnale.

Presidendi kantselei saadetud teates seisab, et Jalmar Vabarna on andnud suure panuse folkmuusika populariseerimisse nii Eestis kui välismaal, selle õpetamisse ja oskuste edasiandmisse ning ta on üks tuntumaid ja tunnustatumaid pärimusmuusika esitajaid Eestis.

Vabarna mängib ansamblites Zetod, Trad.Attack!, Curly Strings, Klapp ja Viljandi Guitar Trio. Ta lõpetas 2011. aastal Viljandi kultuuriakadeemia, olles veetnud aasta vahetusüliõpilasena Rootsis Karlstadi ülikooli Ingesundi muusikakõrgkoolis. Ta on üle kümne aasta andnud kontserte enam kui 20 riigis ja andnud välja enam kui 15 heliplaati. Lisaks on ta kolm aastat kujundanud programmi Viljandi pärimusmuusika aidas ja vedanud Noorte Moosekantide Seltsi. Vabarna on teinud ka mitme teatrilavastuse muusikalise kujunduse. Eelmisel aastal tõi ta seto leelo tagasi laulupeole, esitades oma ansambliga Zetod loo «Velekese’ noorõkõsõ’».

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles