Ugala jõululavastus pälvis muusikapreemia

Tiina Sarv
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peeter Konovalov ja Marge Loik on rahul huvitava koostööga, mis lõppes rõõmu tegeva tunnustusega.
Peeter Konovalov ja Marge Loik on rahul huvitava koostööga, mis lõppes rõõmu tegeva tunnustusega. Foto: Elmo Riig / Sakala

Teatripreemiate jagamisel said parima muusikalise kujunduse auhinna Ugala muusikajuht Peeter Konovalov ja Viljandi muusikakooli pedagoog Marge Loik lavastuse «Nähtamatu varandus» eest.


Žürii liige Margo Kõlar ütles Ugala jõululavastuse muusikat iseloomustades, et see oli suurepärane.«Eraldi tuleb kiita, et kõik kõlas elavas ettekandes, ja seda, et musitseerisid lapsed. Kunstiline tulemus oli väga veenev,» rääkis Kõlar.Tema sõnul olid rahvaste meloodiad väga nutikalt leitud ja hästi seatud.Auhinnatud ise kinnitasid, et piire nende töö vahele ei saagi tõmmata — kõik sündis ühiselt, üks idee sündis teisest.Küsimusele, mis alusel Viljandi muusikakooli õpilaste hulgast valiti välja need kaksteist, kes lavastuses osalesid, vastas Marge Loik, et eelkõige on tegemist sõpruskonnaga.Kõige keerulisemaks pidasid mõlemad lavastuse muusikast ühtse terviku loomist.


Kommentaarid
Copy
Tagasi üles