Nentigem kõigepealt veel kord, et Eesti üleminek digitaaltelevisioonile puudutab vaid neid, kelleni telekanalid jõuavad tavalise katuseantenni kaudu ning kes praegu näevad kodumaistest telekanalitest üksnes ETV-d, Kanal 2 ja TV3. Kui näete suuremat hulka kanaleid või olete sõlminud lepingu mõne kaabel- või satelliittelevisiooni operaatoriga, siis teid digipööre ei puuduta — teile telepildi edastamise eest vastutab teie teenusepakkuja.
Järgmise aasta 1. juulil lülitatakse õhu kaudu leviv analoogtelevisioon Eestis välja ning tavalise katuseantenni kaudu telerivaatamiseks on vaja digiboksi või seda sisaldavat digitelerit.
Ehkki teoreetiliselt peaks digipööre televaatajale tähendama digiboksi ühendamist antennikaabli ja teleri vahele ning seadme sisselülitamist, näitavad digilevi abitelefoni 17101 ja veebilehe www.digilevi.ee kaudu laekunud küsimused, et praktikas võib asi olla keerukam. Seepärast on mõistlik praegu, soojade ilmadega, kontrollida, kas kodune katuseantenn sobib digilevi vastuvõtmiseks või on tarvis teha väikseid kohendustöid.
Vahel peitub lahendus antennile uue suuna, kõrguse või koha leidmises, vahel on vaja välja vahetada digileviks sobimatut tüüpi antenn või ühendada uuesti antenni külge aastakümneid tuultest ja vihmadest räsitud kaabel.
Tähtis on mõista, et korralik analoogtelevisiooni pilt ei tähenda veel digilevi häireteta vastuvõttu. Digitaaltelevisioon on olemuselt märksa tundlikum ning toob võimalikud vead kohe välja.
Kõige rohkem teevadki muret just katusel olevad kunagised uhked antennisüsteemid, mille puhul iga Eesti telekanali vaatamiseks oli eraldi antenn ja välismaa teleprogrammide jaoks veel paar tükki lisaks. Digilevi puhul need keerukad süsteemid enam ei sobi, sest kõik digikanalid tulevad koju kätte tavalise detsimeeterantenni kaudu.