Edaspidi pole kaitset otsivatel Viljandi tarbijatel enam asja Vabaduse platsi majja number kuus, kus seni inspektor nende kaebusi kuulas. Oma muret saavad nad kurta infotelefonil.
Inspektor hakkab Viljandi tarbijaid kaitsma Tartust
Viljandimaa tarbijakaitsja kolib oktoobri algul Tartusse. Suurtesse regioonikeskustesse nagu Tallinn, Tartu, Pärnu ja Jõhvi koondamine ootab ees ka teisi väiksemaid tarbijakaitseameti talitusi.
Suured teenindavad väikseid
Viljandi maavanem Lembit Kruuse ütles, et pole veel saanud piisavat põhjendust, miks nii tehakse, ning nentis, et kohalikel inimestel on edaspidi kindlasti keerulisem teenust saada. «Niinimetatud suurlinnad hakkavad teenindama väikseid. Töökohad viiakse sinna ja tulevikus sõidaksid sealt inimesed siia meid teenindama, sest Viljandist iga päev Tartusse tööle käia on üsna koormav,» tõdes maavanem.
Viljandi- ja Jõgevamaa tarbijakaitse inspektor Aivar Rosma kavatseb vähemalt esmalt Tartus kätt proovida.
Seni käisid Viljandi tarbijad tema vastuvõtul esmaspäeviti. «Ikka neli või viis tükki oli päevas ja teinekord tulid hädalised ka siis, kui vastuvõtuaega polnud,» rääkis ta.
Kauplusi kontrollides sai ametnik Viljandimaal laias laastus teha kolm akti päevas ja nädalas koostas ta keskeltläbi kümme akti. Muu hulgas kontrollis ta lasterõivaste ohutust ning võrdles kassa hindu kaubasaalis välja panduga.
Jõgevamaale sattus Rosma harvem, paar korda kuus. Põhiline aeg kuluski järelevalvele Viljandimaal ja paberitööle.
«Kui Tartusse lähen, teen kontrolli näiteks Tartus või Võrumaal. Viljandimaale ei jõua. Satun siia võib-olla kahel päeval kuus,» lausus Rosma. Ka tema arvamust mööda nõrgeneb järelevalve nendes maakondades, kust inspektorid ära viiakse.
«Ühegi piirkonna tarbijad kaitsmata ei jää,» lubas tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik.
Küsimusele, kelle poole Viljandimaa tarbijad tulevikus pöörduma peaksid, vastas Turetski-Toomik, et koos omavalitsustega on plaanis korraldada teatud päevadel kuus vastuvõttu kõikides maakonnakeskustes.
Piirkonnad teevad koostööd
«Tarbijale midagi väga ei muutu. Pigem muutub asi ametnikule, kes hakkab füüsiliselt mujal tööl käima,» sõnas Hanna Turetski-Toomik.
Tartus olev keskus teeb järelevalvet, lahendab kaebusi ning nõustab tarbijaid nii Tartus kui naabermaakondades.
Turetski-Toomiku sõnutsi teevadki piirkondade ametid juba koostööd ja eri inspektorid käivad eri piirkondades. «Viljandis ei tee järelevalvet ainult kohalikud töötajad, vaid siin käivad kontrollimas ka Tallinna inimesed,» lisas ta.