Spordisõbrad hakkavad oma tegemistega saali kolima

Gert Kiiler
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Saalihoki on Viljandis muutunud üha populaarsemaks, eriti agaralt kasutavad selle ala harrastajad treeninguteks kesklinna kooli saali.
Saalihoki on Viljandis muutunud üha populaarsemaks, eriti agaralt kasutavad selle ala harrastajad treeninguteks kesklinna kooli saali. Foto: Roger Ote

Ehkki sisehooaeg pole veel avatud ja mitmel spordialal jagub tegemist ka värskesse õhku, tasub spordihuvilistel juba mõelda saaliaegade reserveerimisele.

«Kesklinna kooli spordisaal on meil juba praegu välja müüdud ja ka Paalalinna kooli viilhalli ajad on hõivatud,» rääkis Viljandi spordikeskuse juhataja Mati Jürisson.

Peale kahe eespool nimetatud hoone haldab spordikeskus Viljandi spordihoonet. «Spordihoone saalide graafik pole veel koostatud, sest spordikooli rühmade vajadused selguvad septembris. Eelmise aasta järgi otsustades eriti palju vabu aegu niikuinii ei jää,» kõneles Jürisson.

Spordihoones napib vabu treeninguaegu

Mati Jürissoni selgitust mööda on spordihoone hommikupoolikul reserveeritud koolidele. Kella poole kahe paiku alustavad sealses saalis treeninguid nooremad, varem koolist lahti saavad lapsed. Spordikooli rühmad tegutsevad hoones tihtipeale poole kaheksani õhtul.

«Et pärast kella kaheksat algavat trenniaega keegi eriti ei taha, siis väga palju vakantseid aegu üle ei jäägi,» nentis Jürisson.

Kui spordikooli ja -klubide vajadused on rahuldatud, eelistab spordikeskus saale rentida eelkõige oma pikaajalistele klientidele. «Seltskonnad, kes on meil juba aastaid ühel ajal käinud, teatavad enamasti varakult ka uue hooaja soovid,» selgitas Jürisson.

Spordihoone uues osas eelistavad saalirentijad mängida eelkõige korvpalli. Kesklinna kooli saalis on korvpallihuviliste kõrval tihedad külalised saalihokimängijad. Spordihoone vanas saalis on üks põhilisi kliente lauatenniseklubi.

Mati Jürissoni hinnangul on spordikooli ja -klubideväliste treeninguseltskondade arv püsinud viimased aastad suhteliselt stabiilne. «On nii ärajäänuid kui juurdetulnuid. Teisalt: ega linnas harrastajaid eriti palju ole ning kasutatakse ka linnalähedaste maakoolide spordisaale,» rääkis ta.

Nädalavahetustel spordihoone saale enamasti rendile ei anta, sest tihtipeale on need siis võistluste päralt. Kui võistlustest jääb vaba aega, on neid ikkagi renditud. «Mõni seltskond on vaba aja tekkides reserveerinud käigupealt ühekordse saalikasutuse,» tõi Jürisson näite.

Spordihoones on ühe risti asetseva väljaku tunnihind 16.60 eurot. Sama palju maksab vana saali rentimine. Kogu uue hoone suure saali saab tunniks enda valdusesse 38.40, kesklinna kooli suure saali 22.40 euro eest.

Jakobsoni koolis on nädalavahetused tühjad

Mati Jürissoni sõnul on mõnikord hinnad saanud huvilistele takistuseks — näiteks kui seni sportimisaja eest tasunud firma on sellest loobunud ja käijad peavad oma taskust maksmist liiga kalliks.

Kellel on ikkagi huvi spordihoone saale veel sügistalviseks hooajaks rentida, ei pea oma mõtteid maha matma. Vabade aegade kohta tasub taas teavet nõutama minna oktoobri algul, sest siis on selgunud ka spordikooli lõplikud vajadused.

Jakobsoni kooli kehalise kasvatuse ainesektsiooni juhi Aivar Hommiku hinnangul on treeningurühmad suure osa nende spordisaali aegu juba hõivanud: seal toimetavad sõudjad, aerutajad, vibulaskjad, võimlejad ja teisedki.

«Nädala sees on veel mõni vaba aeg, aga need algavad kolmveerand üheksast, seega päris hilja,» rääkis Hommik. Üks aeg on tema jutu järgi praegu nädala sees saada ka kolmveerand seitsmest.

Vabad on nädalavahetused, aga need pole varasematelgi aastatel populaarsed olnud. Aivar Hommik usub, et argiõhtuti leiab spordisaal lõpuks ikka kasutajad.

Maakoolides treeninguaegu jätkub

Viljandist ligikaudu 20 kilomeetri kaugusel asuva Sürgavere kooli kehalise kasvatuse õpetaja Arne Miileni sõnul nende spordisaalis õhtul vabu treeninguaegu veel jagub.

«Vaba on ajavahemik kella 18-st 21-ni. Sellesse mahub kaks poolteisetunnist treeningut,» lausus Miilen. Tema ütlemist mööda on peamised kasutajad pärit oma vallast, kuid käiakse ka Viljandist.

«Mängitakse võrkpalli, korvpalli ja tennist. Pärast seda kui Viljandis valmis tennisehall, jäi selle ala treeninguid meil küll märgatavalt vähemaks,» lisas Miilen. Tund Sürgavere saali rentimist maksab kolmteist eurot.

Ka Heimtali põhikooli direktori Eero Metsvahi sõnul on neil õhtuti soovijaile vabu aegu pakkuda. «Kui Jakobsoni kooli saali remonditi, oli meil väga palju käijaid, kuid nüüd on rahulikumaks muutunud,» lausus Metsvahi.

Spordisaali hakatakse välja rentima alates kella 16 ja enamasti on see avatud kella 21-ni. «Tavaliselt reserveeritakse saal kella 17-st või 19-st,» rääkis Metsvahi. Üks rentija on korvpalliklubi AP Mets.

Kaks korda nädalas saavad tasuta saali kasutada oma valla elanikud, kes mängivad enamjaolt sulgpalli, aga ka võrk- ja korvpalli. Metsvahi rõhutab, et vallarahvas
tunneb suurt huvi just sulgpalli vastu, ning mängijatele vastutulekuks otsustati neile anda veel üks tasuta aeg lisaks.

Muidu on Heimtali põhikoolis terve saali tunniks rentimise hind 16 eurot ja pool saali saab reserveerida kümne euroga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles