Politsei tõhustab septembris liiklusjärelevalvet

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Järelevalve põhirõhk läheb lubatud kiirusest kinnipidamise kontrollimisele ja jalakäijate, eriti laste ohutuse tagamisele ülekäiguradadel.
Järelevalve põhirõhk läheb lubatud kiirusest kinnipidamise kontrollimisele ja jalakäijate, eriti laste ohutuse tagamisele ülekäiguradadel. Foto: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Politsei tagab kooli algul liiklusturvalisust tavapärasest suuremate jõudude ja vabatahtlike abiga. Kõige teravamalt pööratakse tähelepanu jalakäija ohutust mõjutavale sõidukiirusele. Joobes juhtidele ning suurtele kiiruseületajatele taotleb politsei neil päevil võimaluse korral alati aresti.


Korrakaitsepolitseiosakonna juhi Tarmo Miilitsa sõnul kohustab liikluses vigastada saanute ja hukkunute arv korrakaitsjaid ja kõiki liiklejaid ühiselt laste ohutusse panustama. «Liikluses terveks jäämise eeldused on lapse väga hea kodune eeskuju ja ettevalmistus ning ohukohtade korduv läbiarutamine. Teine pool on sõidukijuhtide oskus noorte jalakäijatega arvestada ning valmisolek sõita veidi rahulikumalt ja kõigi elu ning tervist säästes,» ütles Tarmo Miilits.

Tema sõnul on tähtis, et kooli esimestel päevadel nähtavat hoolimist ja tähelepanelikkust jätkuks liiklejatel terveks aastaks.

Politsei on asulasisest liiklusjärelevalvet suurendanud juba kooli eel, ent kõige intensiivsem periood on septembri esimesel nädalal. Järelevalve põhirõhk läheb lubatud kiirusest kinnipidamise kontrollimisele ja jalakäijate, eriti laste ohutuse tagamisele ülekäiguradadel.

Nagu jaanipäeval, on politsei ka septembri esimesel nädalal eriti karm äärmiselt ohtlike liiklusrikkumiste puhul ning taotleb enam kui 40 kilomeetrit tunnis piirkiirust ületanud või joobes juhtidele võimaluse korral alati aresti.

Traditsiooniliselt on politsei kooli esimestel päevadel suuremate jõududega väljas ülekäiguradadel ning kaasab sellesse ka võimalikult palju vabatahtlikke. Selle tegevuse peamine eesmärk on olla väiksematele jalakäijatele abiks ning jälgida, et sõidukijuhid täidaksid teeandmise kohustust ja täiskasvanud jalakäijad annaksid lastele liikluses õiget eeskuju.

Eelmisel nädalal saatis politsei teeomanikele meeldetuletuse, et enne 1. septembrit vaadataks üle liikluskorraldus ning selle vahendite seisukord koolide ja lasteaedade lähistel. Kooli algusest alates saadab politsei puuduste ilmnedes juba ametliku ettekirjutuse või märgukirja.
 

Tagasi üles