Uus käsitööpood teeb õpitubasid

Eena Verhovõhi sõnul on poes käsitöötarbeid nööpidest ja helmestest lõngakerade ja triiburiideni.

FOTO: Kenno Soo / Sakala

Täispikkuses artikkel ilmus
24. augusti «Sakala» paberväljaandes


Juuli algul Viljandis Tallinna tänaval avatud Tikatiiritsa käsitööpood tahab konkurentidest erineda lisaks setukeelsele nimele ka sisu poolest.

18 aastat Viljandis elanud Eena Verhovõhi arvates polnud linnas seni kohta, kus oleks saanud hobidega tegelda. «Ma tahtsin selle tühimiku täita. Kohe algul mõtlesin, et ei soovi teha lihtsalt käsitööpoodi — siin hakkavad toimuma ka õpitoad.»

Juunis korraldatud õpituba andis julgust jätkata ja järgmised samasugused kokkusaamised on plaanis septembrist. Näiteks 22. septembril õpetakse, kuidas käib köitmine ning mismoodi karpi meisterdada.

«Toimumisaegade kalender on juba koos ning sellega võib julgelt tutvuma tulla,» rääkis perenaine. «Õpitoad hakkavad olema laupäeviti ning neid viivad läbi eri inimesed nii Viljandist kui kaugemalt.»

Lastele hakkab õpitubasid korraldama Verhovõh ise. «Ma ei ole igas asjas meister, kuid olen hobikorras juba aastaid käsitööd teinud.»

Tema hinnangul mahub korraga meisterdama üksteist inimest, suurema hulga puhul läheb kitsaks. Õpitubades osalemise tasu ta kalliks ei pea. «Kõik vajalikud materjalid on hinna sees ning õpituba kestab kolm-neli tundi.»

Meisterdama võib tema sõnul minna ka teistel päevadel, kuid parem on see enne kokku leppida.

Tagasi üles