Galeta teadis rääkida, et temasuguseid hoolsaid koeraomanikke on teisigi. «Looma järelt koristajaid on minu meelest palju, aga prügikaste ei ole. Varem oli siin neid mitu tükki, aga enam pole ühtegi.»
Viljandi linnavalitsuse majandusameti keskkonnaspetsialist Inga Nõmmik nõustus faktiga, et Huntaugu nõlval pole prügikaste. «Linn paigaldab neid eelarve järgi ja sel aastal pandi uued prügikastid lossimägedesse.»
Nõmmiku sõnul sai linn sel aastal 19 uut prügikasti, kuid rohkemaks raha ei jätkunud. «Lisaraha pole kahjuks kuskilt võtta.»
«Alati saab öelda, et prügikast on liiga kaugel,» kommenteeris olukorda linnavalitsuse majandusameti juhataja Reevo Maidla. Tema sõnul võiks prügikaste rohkem olla, kuid eelkõige peavad kodanikud ise korda hoidma. «Koerte väljaheidetest suurem probleem on prügi, mida visatakse hoolimatult ka prügikastide kõrvale.»
Spetsiaalselt koerte väljaheidetele mõeldud prügikastid paigaldati Viljandisse 2003. aasta suvel. Praeguseks on neid Inga Nõmmiku andmetel alles ainult üks, Uku tänava ja Köleri puiestee nurgal, ülejäänud lõhuti vähem kui kuu ajaga.
«Kõik uus lõhutakse kohe ära,» nentis Nõmmik ning rääkis, et linnal kulub palju raha prügikastide parandamisele või väljavahetamisele. Tema arvates on see surnud ring: linn paigaldab uued prügikastid, need lõhutakse kiiresti ära ning seetõttu pole jäätmeid kuskile panna.
Aastail 1991 ja 1992 Viljandit juhtinud Heiki Raudla meenutas, et toona ei olnud prügikastide puudus probleem, sest õhus oli suuremaidki küsimusi: tänavate hooldamine, kütus ning sotsiaalabi.
Lõhkujatega oli aga ka üheksakümnendate algul muret küllaga. «Huligaanitsemist on olnud kogu aeg — see ei sõltu ajast ja ühiskondlikust korrast.»
Inga Nõmmiku sõnul on koerte väljaheiteid lubatud panna kõigisse linna avalikesse prügikastidesse. Spetsiaalselt koerte jaoks mõeldud prügikaste linn juurde ostma ei hakka.