Ruuminappus kultuurimajas sunnib noortele lisapinda otsima

Räämas lennukitehase teisel korrusel on viimastel aastatel antud nii teatrietendusi kui kontserte. Nüüd keelitab maja omanik Kait Lukka linnajuhte seda noorte tarvis rendile võtma.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Täispikkuses artikkel ilmus
8. augusti «Sakala» paberväljaandes


Ajal, mil Viljandi noortekeskus valmistub kolima uutesse ruumidesse vast remonditud kultuurimajas, idaneb raekojas plaan sellele tulevikus lisapinda rentida.

Pikka aega Männimäel endise kutsekooli hoones tegutsenud noortekeskuse töö hakkas lonkama pärast seda, kui linn loobus 2010. aasta lõpul osalusest seda hallanud mittetulundusühingus. Ehkki esialgu oli õhus hirm, et peamise rahastajata jäänud keskus paneb uksed sootuks kinni, jäi see kultuurimaja allasutusena siiski tegutsema ning on jõudumööda noortele tegevust pakkunud seniajani. Endiselt on avatud ka ekstreemspordihall.

Linnajuhtide omaaegse mõtte kohaselt pidi keskus uue hingamise saama uutes avarates ruumides kultuurimaja keldrikorrusel. Et aga rahanappuse ajel oldi sunnitud kultuurimaja remondiplaani tugevalt kärpima, jäi lõpuks noorte käsutada kitsuke ruum hoone teisel korrusel.

Nii tunnistavadki nüüd kõik asjaosalised noorsootöötajatest ja kultuurimaja direktorist alustades ning linnapeaga lõpetades, et tõenäoliselt kujuneb kultuurimaja noortetoast koht, kus noortele mõeldud tegevusi ja sündmusi ette valmistatakse, kuid mida ei saa kasutada täisväärtusliku noortekeskusena.

Samal ajal on lossimägede veerel seisva vana lennukitehase omanik Kait Lukka teinud ettepaneku kujundada osa ajaloolisest tööstushoonest noortekeskuse filiaaliks. Juba mõnda aega erisuguste kontsertide, pidude ja etenduste korraldamiseks kasutatud maja võiks selle omaniku arvates leida senisest tihedamat kasutust ning ühe võimalusena näebki ta seda mitmeotstarbelise kultuuri- ja noorsootöökeskusena.

Lukka peab plaani lennukitehase teine korrus ning katus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toel remontida ning koht seejärel linnale noortekeskuseks rentida. «Maja on igas mõttes suurepärases paigas ja kui naabruses valmib uus gümnaasium, tekib siia tuiksoon, kus noored sageli liikuma hakkavad. Miks ei võiks siin olla koht, kus pidevalt kontserte ja näitusi korraldatakse, aga ka näiteks bändiproove tehakse?»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles