Vanal tuulelipul on aastaarv 1838. Mida see tähistab? Kas katusekorruse ja haritorni rekonstrueerimist? Jääme selle arvamuse juurde. Tuulelipp on säilinud ja välja pandud Viljandi muuseumis. Haritorniga raekoda on kujutatud Wilhelm Siegfried Stavenhageni 1840. aasta gravüüril «Vaade Viljandi linnale».
Kõigepealt ei räägi me siiski ajanäitajast, vaid raekoja tornis olevast löögikellast. Seda oli vaja, andmaks tulekahju korral teada, millises linnajaos maja põleb.
Me tunneme väljendit «hädakella lööma». Elanikud teadsid, et igale linnajaole on määratud kindel löökide arv ja sagedus, et oleks selge, kus on puhkenud tulekahju.
Sellest rääkis Jüri Tibar, kes oli Eesti ajal lõpetanud maagümnaasiumi ja saanud tööd linna arveametnikuna. Raamatupidamise alale jäi ta pensionile minekuni. Tibar pajatas, et veel 1920. aastatel oli vana raekoja tornis asuv löögikell kasutusel ka tulekahjukellana.
Tollal oli Viljandi jagatud kolmeks-neljaks linnajaoks: Kesklinnale, Kantrekülale ja Kivistikule lisandus hiljem Uuslinn. Tulekahjukelli oli mitu. Tuleõnnetuse korral hakkasid kaikuma ühtlased löögid, siis tehti väike paus ja löödi kuni neli pauku järjest, tehti jälle paus ja alustati otsast peale olenevalt linnajaost, kus oli tulekahju.
Kui esimese kellaga oli alustatud teate andmist, hakkasid lööma ka teised. Siis oskas rahvas koju tõtata ja tuletõrje teadis, kuhu sõita. Viljandi tollastes ajalehtedes leidub teateid, et inimesed ei saanud alati aru, kus põleb, ning tõttasid igaks juhuks kesklinnast koju.