Mälestusjooksu kiireim oli Andi Linn

Jüri Lossmani mälestusjooksu põhidistantsi võitis Andi Linn.
Jüri Lossmani mälestusjooksu põhidistantsi võitis Andi Linn. Foto: Madis Luik

Pühapäeval Viljandis vastupidavusalade klubi Staier korraldusel teoks saanud Jüri Lossmani mälestusjooksu 21,1-kilomeetrise põhidistantsi võitis kohalik jooksumees Andi Linn.

Staieri klubi liige Andi Linn läbis poolmaratoni ajaga 1:22.39, pärast teda jõudis tulemusega 1:28.43 finišisse Urmas Kaljurand klubist Stamina. Pronksi viis Raplamaale Viktor Lääts, kelle lõpuaeg oli 1:30.25.

Parima naisena naasis pikalt võistlusmaalt tartlanna Liina Luik. 25 lõpetanu seas tegi ülikooli spordiklubi esindaja päeva viienda tulemuse, 1:31.33.

Poole lühemal ehk 10,5-kilomeetrisel võistlusmaal oli osalejaid 12, neist kolm paremat olid Leila Luik (aeg 44.28), Lily Luik (45.03) ja Tauri Tamm (48.11). Noortele mõeldud 4,2 kilomeetri jooksu kolm paremat olid Deniss Salmijanov (16.06), Marilin Moor (19.05) ja Kuldar Asu (19.07). Sellel võistlusmaal sai tulemuse kirja 11 sportlast.

Kõige pisematele mõeldud 420-meetrisel distantsil paremusjärjestust ei määratud, kuid ooksulustist sai seal osa 19 last.

Võistluste protokolliga saab tutvuda siin.

1920. aastal Antwerpeni olümpia maratonidistantsil hõbeda võitnud Jüri Lossmani mälestusjooksu peeti tänavu 22. korda.