Marjulisi ootab külluslik saak

Riigimetsa majandamise keskuse Aimla looduskeskuse juhi Mihkel Maala kinnitust mööda on marjasaak tänavu tõesti külluslik.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Täispikkuses artikkel ilmus 25. juuli «Sakala» paberväljaandes

Matkajad, kes läbivad praegu 370 kilomeetri pikkust rada Oandust Iklasse, on tähele pannud, et metsades ja rabades leidub väga palju marju ja seeni, kuid vähe korjajaid.

Riigimetsa majandamise keskuse Aimla looduskeskuse juhi Mihkel Maala kinnitust mööda on marjasaak tänavu tõesti külluslik. Murakaid on tema hinnangul Viljandimaal pigem tagasihoidlikult kui palju, kuid see-eest on rikkalikult mustikaid ning ka pohli ja jõhvikaid, mis peatselt valmivad.

Maala arvates käivad meie maakonna inimesed metsades ja rabades väga usinasti. «Praegu on tormijooks marjadele. Aimla rabast on mustikaid juba juuli algusest saadik tonnide kaupa välja kantud,» nentis ta.

Samuti leiab usin otsija Mihkel Maala arvates rohkesti kukeseeni. «Õiges kohas võib heita maha ja korjata piisavalt,» sõnas ta.

Oma salakohti metsamees avaldada siiski ei soovi.

Maalal on parimad korjeajad alles ees. Nimelt ootab ta suve teist poolt ja sügist, kui maitsvamad seened mätta alt pea välja pistavad. «Kõige rohkem vaimustun kuuseriisikatest,» sõnas ta.

Tagasi üles