Mustla väljakult varastati sangpomm

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Ajutine mälestusmärk ilma hõbedase sangpommita
Ajutine mälestusmärk ilma hõbedase sangpommita Foto: Erakogu

Mustlas maadleja Martin Kleini auks mõneks aastaks avatud mälestusmärk jäi juba nädalaga ilma tsaariaegsest 32-kilogrammisest sangpommist.

Sangpomm oli kinnitatud kivi külge üsna lihtsalt, kuid selle kättesaamiseks pidi rakendama palju jõudu.

Tarvastu valla majandusnõuniku Rein Antoni sõnul esitatakse politseile avaldus alles täna, sest siis on kohaliku politseikonstaabli vastuvõtuaeg.

Tarvastu vallavanema Alar Karu sõnul piisaks sellest, kui sangpomm lihtsalt tagasi toodaks. «Tähtis pole süüdlast leida, kuigi see oleks ka hea, aga peaasi, et sangpomm saaks oma kohale tagasi.»

14. juulil tähistati Mustlas saja aasta möödumist maadleja Martin Kleini hõbemedalivõidust Stockholmi olümpiamängudel. Selle puhuks nimetati bussijaamaesine plats Martin Kleini platsiks ning demonstreeriti skulptor Mati Karmini loodud purskkaevu-skulptuurikompleksi kavandit. Purskkaev tuleb Võrtsjärve kujuga ning selle keskel on kätel seisev poiss.

Seniks, kuni purskkaev valmib, pandi Martin Kleini väljakule ajutine mälestusmärk, mis koosneb tema kodutalu maadelt leitud kivist ning hõbedaseks värvitud sangpommist. Kivisse ning sangpommi puuriti augud ning need kinnitati teineteise külge spetsiaalse liimi ja metallvarda abiga.

Tagasi üles