Pilistvere relvakangelane lubas minna politseisse

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Neljapäevane vahejuhtum leidis aset Pilistvere kiriku juures peateel.
Neljapäevane vahejuhtum leidis aset Pilistvere kiriku juures peateel. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Pilistveres leerilaagrit pidanud Soome noori väidetavalt relvaga ähvardanud noormees on lubanud uurijale, et ilmub peagi politseijaoskonda ütlusi andma.

Riigiprokuratuuri avalike suhete talituse nõuniku Carol Merzini sõnul suhtles uurija kahtlustatavaga telefonitsi ning leppis temaga kokku kuupäeva ja kellaaja, mil mees ilmub menetlustoimingutele. Merzini sõnul on tegemist 20. eluaastates mehega.

Nii Eesti kui Soome internetimeedias laialdast vastukaja pälvinud juhtum leidis aset eelmisel neljapäeval kella 21 paiku Pilistvere küla läbival peateel, kus segase oleku ja ähvardava käitumisega mees haaras kinni soomlannast leerilaagri rühmajuhi käsivarrest. Tüdrukuga kaasas olnud poiss üritas teda kaitsta, mispeale haaras mees poisist kinni ja surus tema otsmikule püstolitoru.

Et noored ei saanud aru, mida mees tahtis, pakkusid nad talle inglise keeles oma telefone ja raha, kuid neid ründaja ei tahtnud. Peagi saabus kohale teine eesti mees, kes tiris ründaja noortest lahti. Ühe leerilapse kinnitusel tulistas mees nende põgenemist nähes õhku.

Pilistvere koguduse vaimuliku Hermann Kalmuse telefonikõne peale kohale tulnud politseinikud tõid külamaja juurest grilliplatsilt pastoraadi juurde kolm venda, kellest ühes tundsid soomlased ära ründaja. Samas algatasid mehe vennad politseiauto juures rüseluse, mille käigus õnnestus kahtlusalusel põgeneda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles