Juunis alguse saanud aktiivne diskussioon lasterikaste perede teemal näitab selgelt, et need küsimused puudutavad rohkem või vähem meid kõiki.
Oma seisukohta avaldasid ajakirjanduses nii poliitikakujundajad kui lasterikaste perede vanemad ning enam kui pooltel juhtudel räägiti rahvaloenduse tulemustest, laste arvu vähenemisest ja toimetulematusest.
Juhtides organisatsiooni, mis kindlustab lasterikaste perede kaudu eestlust ja teadvustab lastega pere tegelikku kohta riigis, pean oluliseks lisada ka enda arvamuse.
Eestis loetakse lasterikkaks pere, kuhu kuulub vähemalt neli last. Kui suurem laste arv välja arvata, ei erine need pered oma struktuurilt teistest lastega leibkondadest — tavaliselt on tegemist tuumikperega, kuhu kuuluvad kaks vanemat ja lapsed.
Eestis on suurperesid, kes tulevad oma igapäevaeluga kenasti toime, kuid leidub ka neid, kes vajavad tuge. Kusjuures mitte alati raha, vaid näiteks võimalust saata lapsed huviringi või teha vabal ajal üheskoos midagi toredat. Lasterikaste perede liit aitab need võimalused üles leida ning viib abivajajad ja -andjad kokku.
EESTI LASTERIKASTE perede liit on tegutsenud juba 16 aastat, koondades enda alla peresid, kus kasvab neli või enam last — kokku ligi 5000 last.
Praegu, kui peredel tuleb ellujäämise nimel üha rohkem püksirihma koomale tõmmata ning oma niigi väikesed kulutused kriitiliselt üle vaadata, mängib kodanikuühiskond nende elus suurt rolli. Tänavu vahendab Eesti lasterikaste perede liit ühtekokku 667 tonni Euroopa Liidu toiduabi, olles üks riigi suuremaid abi jagajaid.