Võrtsjärve ääres tuleb laupäeval kalalaat

Laupäeval peetakse Jõesuu puhkealal kala- ja käsitöölaata.

FOTO: Liisi Seil

Laupäeval leiab Jõesuus aset järjekordne Võrtsjärve kala- ja käsitöölaat, kus saab uudistada enam kui neljakümne kaupmehe tooteid, proovida kalesõitu, nautida kultuuriprogrammi ning veenduda uudse sääsepeletaja mõjus.

Võrtsjärve sihtasutus korraldab kala- ja käsitöölaata juba neljandat aastat ning see leiab traditsiooniliselt aset Jõesuus Võrtsjärve külastuskeskuse juures. Melu kestab seal laupäeval kella 10—17.

Võrtsjärve sihtasutuse turismikorraldaja Maret Kallejärv prognoosis, et laadaplatsile koguneb üle 40 kaupleja.

«Iga aastaga on ettevõtmine paisunud suuremaks,» kõneles Kallejärv. «2009. aastal alustasime vaikselt: laulupeotule teekonnale jäänud laadal oli kümmekond müüjat. Teisel aastal oli kauplejaid juba paarkümmend ning mullu 40. Sel aastal tõotab mullune rekord puruneda.»

Turismikorraldaja jutu järgi on laadal võimalik veel laieneda, kuid ühel hetkel võib piir ette tulla.

Nagu nimigi ütleb, on laada üks tõmbenumber kala.

«Kala on lubatud müüki tuua nii värskelt, suitsutatult kui supi sees,» loetles korraldaja. «Pakutakse ka kalastustarbeid ja püügivahendeid.»

Palju on rõhku pandud käsitööle: meistrid pakuvad ostjatele õmmeldud, kootud ja nahast tehtud esemeid ning kaltsuvaipu. Oma oskusi demonstreerivad sepad.

Lisaks kauba uudistamisele saab võtta osa mitmekesisest kultuuriprogrammist. Üles astuvad ansambel Seelikukütid ja Väägvere külakapell, lastele pakuvad meelelahutust Pipi ja mereröövel Joonas.

Tagasi üles