iDeal kampaania

Paber: Seminar tutvustab jutuvestmist

Täna kell 14 algab Viljandis pärimusmuusika aidas seminar, mis aitab ette valmistada jutuvestjate päeva.


Rahvusvahelist jutuvestmise päeva tähistatakse kogu maailmas 20. märtsil. Eestis keskendutakse tänavu naabritele — nii geograafilistele, kultuurilistele kui hingelistele.


Jutuvestmise päevakule eelnevast seminarist on ooda­tud osa võtma kõik, kes sooviksid oma kodus, lasteaias, koolis, raamatukogus või mujal sel päeval muinasjutte ja lugusid pajatada. Seminari käigus tutvustatakse jutuvestmise tänapäevaseid traditsioone ja tehakse praktilist tööd ühe muinasjututunni kokkupanemisega.


Tänast seminari juhatab rahvakultuuri arendus- ja koolituskeskuse spetsialist, jutuvestja Piret Päär ning sellest osavõtt on tasuta tänu Euroopa sotsiaalfondi haridusprogrammile «Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes».


Tänavuse jutuvestmispäeva teemaks on valitud «Naabrid». Tundub, et eestlane teab oma naabrist lätlasest väga vähe, ning seepärast on jutupäevak pärimusmuusika aidas pühendatud Lätile.


Jutte vestavad ning musitseerivad eesti ja läti jutuvestjad ja muusikud, öö hakul algavas dialoogilises tantsutoas õpetatakse eesti ja läti tantse.


Rahvusvahelist jutuvestmise päeva tähistatakse Rootsi juturahva eestvõttel 2002. aastast. Sel päeval ja ööl räägib ja kuulab lugusid võimalikult suur hulk inimesi võimalikult paljudes keeltes ja kohtades. Sellest kõigest peaks maailma suur kogus head energiat sündima.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles