Uus kool maksab 6,5 miljonit eurot

Viljandi uue gümnaasiumi ehitavad kahe peale valmis aktsiaseltsid Oma Ehitaja ja Pärnu REV, kes küsivad veidi enam kui aasta pärast valmiva töö eest 6,5 miljonit eurot.

Riigi Kinnisvara aktsiaselts sõlmis kolmapäeval kooli ehitamiseks lepingu konsortsiumiga, kuhu kuuluvad aktsiaseltsid Oma Ehitaja ja Pärnu REV.

Nad peavad rekonstrueerima muinsuskaitsealuse koolimaja ning ehitama juurde uue õppehoone. Senise Valuoja kooli kohale kerkib ligi 5400 ruutmeetri suurune hoone, mille gümnaasium saab enda kasutusse tuleva aasta suve lõpul.

Ehituse hinnaks kujunes ligi 5,4 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Kokku läheb töö seega maksma 6,5 miljonit eurot.

Algkoolihoonet restaureerides ja juurdeehitist kavandades on lähtutud 1920. aastatel osaliselt ellujõudnud, kuid pooleli jäänud projektist. Vana hoone on seejuures säilitatud võimalikult algupärasel moel.

Ligi 3400 ruutmeetri suuruse juurdeehitise idee autor on arhitektuuribüroo SALTO. Selle aatriumisse on kavandatud puhkeruumid, raamatukogu ja lugemissaal ning kohvik-söökla. Trepid ja astmestikud on lahendatud puhkealana, nii et seal saab teha suuri kogunemisi ja õppida.

Alumisel tasandil on puhkealaga seotud suur auditoorium, kolm väiksemat kaldauditooriumit, üks rühmaruum ja õpetajate tuba. Ülemisel on klassid, keemia ja füüsika laborite abiruum ning meditsiiniruum.

Olemasoleva majaosa keldrikorrusele on kavandatud tehnilised ruumid, abipinnad ning õpilaste riietumis- ja pesemisruumid. Esimesele korrusele tulevad õpetajate tuba, klassiruumid, väike köök ja kabinetid ning teisele korrusele saal koos lavaruumiga, klassiruumid ja kabinetid.

Gümnaasium on mõeldud ligi 600 õpilasele ja 75 töötajale.

Tagasi üles