Öö tõi muuseumisse tuhat inimest

Muuseumiööl käidi Viljandi muuseumis ka peredega ning uudistamist jätkus kõigile. Lisaks näitustele sai telerist vaadata vanu kroonikakaadreid ja teha näputööd.

FOTO: Herki Helves, Viljandi muuseum

Päev enne muuseumiööd mõtles Viljandi muuseumi direktor, et kui tema juhitavasse asutusse jõuaks laupäeva õhtul pool tuhat inimest, oleks ta igati õnnelik. Tuli üle kahe korra enam.

«See oli üllatav,» ütles direktor Jaak Pihlak selle kohta, et muuseumiööl astus uksest sisse 1224 inimest. Ta ise oli muuseumiöö tipptundide ajal Hüpassaares asuvas filiaalis ja jälgis, et seal kõik kavandatult läheks.

Külalisi oli palju teisteski asutustes, mis muuseumiöö puhul tasuta avatud olid. Vana veetorni ukse juures lookles pikk järjekord, sest kitsast trepist üles ja alla liikumine oli vaevaline ning tippu mahub korraga loetud arv inimesi.

Õhtu jooksul ronis neid trepist üles ja alla 960. Kondase keskuses käis tol ööl 695 huvilist.

Eraldi tõstis Pihlak esile Mõisaküla muuseumi külastajate hulka. «Selles linnas elab vähem kui 1000 inimest, aga mammuti hammast ja teisi eksponaate käis vaatamas 185,» rõõmustas ta. «Suhtarvuna on see võib-olla kõige kõvem tulemus.»

Kui liita veel Suure-Jaani Kappide muuseumi 93 ja Hüpassaares asuva Mart Saare majamuuseumi 92 külastajat, lugesid maakonna muuseumid neid tol ööl kokku üle 3000. Kogu Eestis käis laupäeva õhtul muuseumides üle 70 000 inimese.

Tagasi üles