/nginx/o/2025/06/23/16946978t1h8a4a.jpg)
Viljandis on 23. juunil tihedalt tegemist ja vaatamist kogu perele. Näidatakse uusi ja väga vanu neljarattalisi ning esinejate valik ulatub rahvatantsijatest ja lõõtsameestest Synne Valtrini.
Võidupüha tähistamine algab kell 12 lauluväljakul maakaitsepäevaga, millel saab uudistada jõustruktuuride väljanäitust ning oma tegevust tutvustavad Naiskodukaitse Sakala ringkond, Noored Kotkad ja Kodutütred.
Kell 12 avatakse töötoad, kus huvilised saavad meisterdada paberlippe ning lõnga- ja kaltsunukke. Veerand tundi hiljem astub lavale duo Põldsepp & Kadaja. Kella ühest esinevad tantsurühmad Susanna ja Hõbelised Maie Tammemäe juhendamisel. Päeva lõpul pakutakse kõigile sõdurisuppi.
Kell 14.30 rivistab end Vabaduse platsil üles Kaitseliidu Sakala malev ning asetab pärjad vabadussamba jalamile. Kell 15 saabub Vabaduse platsile võidutuli. Omavalitsuste esindajatel ja kõigil huvilistel on võimalik võtta tuli kaasa ning süüdata sellest oma jaanituli kodus või külaplatsil.
Lisaks jõustruktuuride masinatele saab näha arvukalt rariteetseid sõidukeid, sest kell 14 saabub Viljandisse vanasõidukite suursõit. Sõidukid peatuvad kella 16-ni näituseks Tallinna ja Vaksali tänaval. Kõik on oodatud suursõidu saabumist tervitama ja sõidukeid uudistama.
Viljandi jaaniõhtu algab õhtul kell seitse Viljandi järve rannas. Esinevad Karmoškakamraadid ja rahvatantsurühm Ru-Le-Me ning korraldatakse seltskondlikke mänge. Võimalik on osta suupoolist. Lõke süüdatakse kell 20 ja õhtu peaesineja Synne Valtri astub rahva ette kell 21.45. Jaaniõhtu juhib uude päeva Romet Koser. Pärast südaööd on puldis DJ Mel.