Kvoodiraha lõi ehitusturul tööde hinnad segamini

Egon Valdaru
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Olustvere kooli peahoone remont on koolijuhi sõnutsi möödapääsmatu. Praegu on seal väga suur soojakadu.
Olustvere kooli peahoone remont on koolijuhi sõnutsi möödapääsmatu. Praegu on seal väga suur soojakadu. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Täispikkuses artikkel ilmus 20. aprilli «Sakalas»

Saastekvoodi müügist laekunud summad on toonud ehitajatele nõnda palju tööd, et igale poole neid ei jätku. Nii kukkus läbi Olustvere kooli peahoone remontimiseks korraldatud riigihange.

Kõnealusel hankel osales vaid kaks pakkujat ja nendelgi ei olnud dokumendid nõuetekohaselt vormistatud.

Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli direktori Arnold Pastaku sõnutsi on kooli varasematel suurtel hangetel olnud üle kümne osaleja.

«Saastekvoodi rahaga tekitati hetkeks buum, aga järgmisel aastal haigutab ehitajatel ees taas väga suur tühimik,» lausus Pastak. Esialgse plaani kohaselt jagub kvoodirahaga ehitamist vaid poolteiseks aastaks.

Kuigi praegu saab hangetel taas rohkem raha küsida, ei tee olukord ka ehitajatele rõõmu. Viljandis asuva osaühingu Silindia juhataja Toomas Perve ütles, et ehitusfirmad ei jõua kõiki töid lühikese aja jooksul ära teha.

«Meie inimeste arv on piiratud ja kriisiajal Soome läinud töötajad ei tule samuti tagasi — nad ei usalda siinset kõikuvat turgu,» selgitas Perve. Tema arvates oleks olnud mõistlik pikendada kvoodiraha kasutamise aega.

Tagasi üles