Paalalinna kooli söökla ehitab Pärlin

Uus hooneosa kerkib Paalalinna kooli peasissekäigu kõrvale.

FOTO: Paik arhitektid

Viljandi linnavalitsuse otsusel rajab Paalalinna kooli juurde uue söökla kohalik ehitusfirma Pärlin, kes saab selle töö eest 659 409 eurot.

Vajadus köögi ja söögisaali järele tuleneb peagi elluviidavast haridusreformist, millega senised linna gümnaasiumid muudetakse põhikoolideks ning kõik gümnasistid koondatakse kesklinna rajatavasse riigikooli.

Pärast seda mahub seni kahes omavahel koridoriga ühendatud hoones tegutsenud Paalalinna kool ära ühte. Algklasside maja, mille esimesel korrusel paikneb vana söökla, jääb kasutuseta.

Osaühingus Paik Arhitektid valminud kavandi järgi rajatavas valgusküllases juurdeehitises, mis kerkib suure maja peasissekäigu kõrvale, leiavad koha söögisaal ja köök ning mõned ühendus- ja abiruumid. Söögisaal kavatsetakse kujundada niimoodi, et kool saaks seda soovi korral kasutada ka väiksemate kogunemiste, etenduste ja kontsertide korraldamiseks.

Ehitus ei tohiks õppetööd segada, sest suurem osa sellest peaks kattuma suvise koolivaheajaga. Uude õppeaastasse on kavandatud siseviimistluse tegemine ja köögi häälestamine.

Tagasi üles