Saada vihje

Oma ala tipud räägivad Viljandis eestlaste üleminekust muinasajast keskaega

Konverentsi juhatas sisse Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak.
Konverentsi juhatas sisse Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak. Foto: Marko Saarm

Reedel peetakse Viljandi muuseumis muuseumi ning Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi koostöös esinduslikku ajalookonverentsi "Eesti 1100–1400: aegade muutumises". Ettekanded on tosinalt Eesti oma ala tipptegijalt. Oma mõtteid ja uurimistulemusi arheoloogia, ajaloo ja kunstiajaloo vallast jagavad uurijad Tartu ja Tallinna ülikoolist.

Et Tartu ülikoolil on Viljandi muuseumiga olnud juba pikaajaline side, otsustati tänavu konverents Viljandis korraldada. Ülikooli arheoloogiaprofessor Heiki Valk lausus konverentsi avades, et keskendutakse sellele, mis nende 300 aasta jooksul Eestis muutus.

"Kuidas toimus üleminek muinasaja ühiskonnast keskaegsesse. Laiem taust sellele uurimise küsimusele on, et õige mitmele siinolijale tundub, et see varasem ajalookirjutus on natukene kreemis olnud," rääkis ta. "Meie põhiline kirjalik allikas, millele ajaloolased on tuginenud, on ju Henriku Liivimaa kroonika, mis käsitleb küll väga põhjalikult aastaid 1208–1227, aga hilisemast ajast enam ei räägi." 

Kommentaarid
Tagasi üles