Kross oli võitjale Gert Krestinovile trenni eest

Laupäeval asetleidnud «Mulgikrossil» anti 11 võistlusstarti. Hommikusel ajasõidul sai neljas masinaklassis tulemuse kirja 128 sportlast. Foto: Elmo Riig / Sakala

Tänavusel «Mulgikrossil» tegi klassis MX Open puhta töö Gert Krestinov, kes oli parim kõigis kolmes võistlussõidus. Klassis MX2 teenis peaauhinna seekord sõiduvõiduta jäänud Andero Lusbo.

Laupäeval Holstre-Nõmmel kavas olnud neljas masinaklassis loovutasid eestlased esikoha ainult alla 85-kuupsentimeetriste rataste mõõtuvõtul, kus kolme sõidu kokkuvõttes osutus parimaks kaks viimast starti võitnud lätlane Tomass Sileika.

Kõige väiksema mootoriga tsiklite arvestuses tuli võitjaks Roosna-Alliku motoklubi esindav Kristo Tarasssov.

Kõik kolm Open klassi sõitu veenva ülekaaluga võitnud Gert Krestinov ütles, et rajal tal teab kui raske polnud. «Olen valmistunud kõvemateks sõitudeks — oli korralik trennipäev,» lausus Krestinov.

Veidi raske olevat tal olnud esimeses sõidus, ent kaks järgmist möödusid pärast head starti probleemideta. Stardijärgsest kurvist esimesena välja tulnud, võis ta sõitu rahulikult kontrollida.

«Ma ei ole Viljandis ligi kümme aastat sõitnud, rajaga kohanemine võttis veidi aega,» kõneles Gert Krestinov. «Eesti publiku ees on alati hea sõita ja võita,» lisas 20-aastane Harjumaa motomees.

Krestinovi kontrolli all kulgenud Open klassi sõitude põnevuse eest hoolitsesid tema selja taga kihutanud soomlased ja lätlased, ent nemad kemplesid madalamate poodiumikohtade pärast. Kolme sõidu kokkuvõttes teenis teise koha Toms Macuks Lätist ja kolmas oli Miika Oinonen Soomest. Viljandi klubi meestest oli Jaanus Koval kokkuvõttes 15.

Osalejaterohkeimas võistlusarvestuses MX2 krossivõidu saanud Andero Lusbo lõpetas avasõidu Rannar Uusna järel teisena, tuli teises neljandaks ning viimases Kristjan Rätsepa järel teiseks. Kaks esimest sõitu võitnud Uusna jättis kolmanda tehniliste probleemide tõttu pooleli ning pidi kokkuvõttes leppima kolmanda tulemusega.

Kristjan Rätsepa kergitas viimase sõidu võit kokkuvõttes hõbedale. «Kahes esimeses polnud õnne minul, viimases vedas viltu konkurentidel. Mul õnnestus lõpuks saada hea start,» rääkis Rätsep.

Võistluse korraldanud Viljandi vee- ja motoklubi meestest sai MX2 klassis parima tulemuse Abja noormees Elary Talu: esimeses sõidus oli ta seitsmes ja kahes viimases viies ning tuli viiendaks ka kokkuvõttes.

Eestlaste edu «Mulgikrossil» tagas neile ühtlasi võistkondliku võidu Balti mere maade karikavõistluste arvestuses.

Nelja kavas olnud masinaklassi eelsõitudel käis rajal 128 sportlast. «Mulgikrossi» korraldusmeeskonna hing Tauno Tuula möönis, et osalejaid oli loodetust vähem. Talle jäi veidi arusaamtuks Eesti motomeeste tulemata jätmine. «Nendest, kes olid end varem kirja pannud, ent jätsid tulemata, olid kaks kolmandikku eestlased,» tõdes Tuula. «Kummaline suhtumine meie endi meestelt,» leidis ta.

Ometi hindas Tuula tänavuse põnevate võistlussõitudega motokrossi igati õnnestunuks.