Saada vihje

Seakatk kipub piiri äärest sisemaale

Copy
Keskkonnaameti kinnitatud metssigade küttimismaht Eestis 2024/2025. jahiaastaks on ligikaudu 16 000 isendit.
Keskkonnaameti kinnitatud metssigade küttimismaht Eestis 2024/2025. jahiaastaks on ligikaudu 16 000 isendit. Foto: Marko Saarm

Juhtumeid, kus jahimehed leiavad või kütivad katku nakatunud metssigu, tuleb ette peaaegu iga nädal ning eriti riigipiiri lähedal.

"Kahjuks on nii, et seakatk ei tunne riigipiire ja nii Venemaa kui Läti poolt on see taas meie riiki tulnud," selgitas Eesti jahimeeste seltsi tegevjuht Tõnis Korts.

​Tema sõnutsi on katku peatamiseks parim viis metssigade arvukust vähendada ja sellega jahimehed praegu tegelevadki. "Suuremate karjade tekkimist ja nende senisest aktiivsemat liikumist põhjustab suurkiskjate ja eriti hundi suurem arvukus. See paraku soodustab ka haiguste levikut," lausus Korts.

Märksõnad

Tagasi üles