Saada vihje

Elavad klassikud tulevad näituse viimasel päeval Kondase keskusesse

Copy
Kondase keskuses on veel viimaseid päevi avatud Marko Mäetamme, Kaido Ole ja Jaan Toomiku ühisnäitus "Ellujäämise kunstid".
Kondase keskuses on veel viimaseid päevi avatud Marko Mäetamme, Kaido Ole ja Jaan Toomiku ühisnäitus "Ellujäämise kunstid". Foto: Kaie Mölter

Oktoobris avasid kunstnikud Jaan Toomik, Kaido Ole ja Marko Mäetamm Viljandis Kondase keskuses oma esimese ühisnäituse "Ellujäämise kunstid". Eeloleval laupäeval, enne veel, kui see näitus saab ajalooks, on huvilistel võimalik nende kunstnikega kohtuda.

Kuigi Kaido Ole ja Marko Mäetamme koostöö on ammune, polnud nad Jaan Toomikuga kolmekesi koos ühisnäitusi teinud. Kokkuleppeid teemade või kujutuslaadi koha pealt enne töölehakkamist ei sõlmitud. Kõik Kondase keskuses eksponeeritavad teosed on valminud selleks ühisnäituseks. Kolme omanäolise käekirjaga kunstniku tööd loovad põneva terviku.

Marko Mäetamm on oma sõnul teinud loomingus kannapöörde ega püüa enam kedagi šokeerida.
Marko Mäetamm on oma sõnul teinud loomingus kannapöörde ega püüa enam kedagi šokeerida. Foto: Kaie Mölter
​Näituse avamisel arvas Marko Mäetamm, et kui kokku panna väga erinevad tööd, sobivad need alati kokku. Kaido Ole märkis, et Kondase keskuse naivistlik aura või fluidum on see, mis neid innustas umbes sama palju, kui oleks innustanud Kumu, mis on professionaalsete kunstnike Meka​. Jaan Toomik nentis, et kõik kunstnikud on omamoodi idealistid ja naivistid.

Kaido Ole on kõigil maalidel kujutanud iseennast.

Kaie Mölter

Toomik, Ole ja Mäetamm on paljude kunstisõprade arvates välja teeninud elavate klassikute staatuse. Kui Toomik peab näitusele väljapandud maali "Palve" üheks oma paremaks tööks ja Ole kujutab alati iseennast, siis Mäetamm on loomingus teinud kannapöörde ega püüa oma sõnul enam šokeerida.​

​Võimalus kunstnikega kohtuda avaneb Kondase keskuses näituse viimasel päeval, 25. jaanuaril kell 17.

Jaan Toomiku maal näitusel "Ellujäämise kunstid".
Jaan Toomiku maal näitusel "Ellujäämise kunstid". Foto: Kaie Mölter
Tagasi üles