Saada vihje

HANS VÄRE Kui sõber tahab meid jagada ja valitseda

Copy
Hans Väre
Hans Väre Foto: Elmo Riig

Riigijuht peab oma sõnade eest vastutama, ka ootamatus olukorras. Olgu mikrofon sisse lülitatud või mitte, ta ei tohi endale lubada lapsikuid märkusi nagu «Loll on ikka raske olla». Aga eelkõige peab ta jälgima sõnakasutust olulistes küsimustes, eriti rahvusvahelistel teemadel.

USA esmaspäeval ametisse astuva presidendi Donald Trumpi puhul on sageli segane, kas tema järjekordne skandaali tekitav väljaütlemine on tulenenud uitmõttest, on teadlikult lendu lastud segaduse tekitamiseks või mõeldud päris tõsiselt. Nii muret tekitavat avaldust, kui Trump tegi 7. jaanuaril Gröönimaa ja Panama kanali võimaliku jõuga Ühendriikide koosseisu võtmise kohta, polnud aga vähemalt meie vaatenurgast veel kunagi ette tulnud.

Kui Trump vastas eitavalt New York Timesi ajakirjaniku David E. Sangeri küsimusele, kas ta saab välistada Panama kanali ja Gröönimaa Ühendriikidega liitmisel sõjalise jõu kasutamise, ei olnud see suvaline uid ega valjusti mõtlemine. Trumpi vastus ei olnud juhuslik, sest Sangeri küsimus ei olnud juhuslik. Sanger esitas selle, sest oli kuulnud sellesisulisi väiteid Trumpi siseringist.

Tagasi üles