Saada vihje

Heitliku ilma hammas pole tänavaid seni suurt purenud

Copy
Liiklemine nõuab talvel suuremat tähelepanu, isegi kui hea ilmaga tundub kõik korras.
Liiklemine nõuab talvel suuremat tähelepanu, isegi kui hea ilmaga tundub kõik korras. Foto: Elmo Riig

Viljandi tänavad on sel sügistalvel muutlikule ilmale vastu pidanud, kuid keegi ei saa välistada, et aukude rünnak alles algab.

Viljandi linnavalitsuse haldusameti teedespetsialist Heikki Teearu ütles, et detsembri alguses vajasid üksikud kohad pisut parandamist, eeskätt Männimäe ja Paalalinna korterelamute juures.

«Nipet-näpet mõni päev tehti, aga õnneks oleme praegu tänavate suuremast lagunemisest pääsenud,» lausus ta. «Igatahes pole minuni veel jõudnud infot, et kuskil oleks varitsenud mõni suur löökauk.»

Samas tõdes Teearu, et suurem osa talve on ees ja halbade olude kokkusattumise korral tuleb teede lagunemisega võidelda kevadeni. Külmal ajal täidetakse auke killustiku ja emulsiooni seguga, et kevadel ning suvel need kohad korralikult parandada.

Talvel on kõige mõistlikum auke lappida külma ja kuiva ilmaga, siis on lootust, et täide kauemaks püsima jääb. Vesisesse lohku pandud segu võib tiheda liiklusega kohas kehvemal juhul juba mõne tunniga järele anda. Võimalik on auku gaasil töötava leeklambiga sulatada ja kuivatada, kuid see on väga aja- ja rahakulukas töö, mida tehakse erandkorras.

Viljandis on kokku 98 kilomeetri jagu tänavaid – nende ning lisaks osa parklate ja bussitaskute heakorra eest hoolitseb sellest sügisest osaühing Stone House. Lepingu hulka kuulub ka talvine teeaukude lappimine, kuid linn maksab selle eest lisaks. Enamasti hakkavad augud tekkima hilissügisel, kui õhutemperatuur pendeldab plussi ja miinuse vahel.

Teearu lisas, et eelmisel ehk 2023/24. aasta talvel läks tänavaaukude lappimine maksma 5045 eurot, 2022/23. talihooajal kulus selleks 12 325 eurot ning 2021/22. aasta talvel 5530 eurot.

Märksõnad

Tagasi üles