Saada vihje

Ajale jalgu jäänud pisisendid võib sööta toidupoe masinatesse

Copy
Uuest aastast hakkab kehtima seadus, mille järgi tuleb poes sularahaga maksja ostu lõpphind ümardada viie sendini. Nii kaovad järgemööda käibelt ühe- ja kahesendised. Nendega saab küll maksta, aga tagasi neid ei anta.
Uuest aastast hakkab kehtima seadus, mille järgi tuleb poes sularahaga maksja ostu lõpphind ümardada viie sendini. Nii kaovad järgemööda käibelt ühe- ja kahesendised. Nendega saab küll maksta, aga tagasi neid ei anta. Foto: Elmo Riig

Tuleva aasta algusest jõustub Eestis sularahaga tasumisel uus ümardamisreegel, et vähendada 1- ja 2-sendiste müntide kasutamist. Kui pangas maksab pisisentide arvele panemine raha, siis poes oste tehes  on võimalik neist vabaneda lisakuludeta. Kõige lihtsam on need valada iseteenindusmasinasse.

Riigikogu kiitis heaks seadusemuudatuse, mille järgi hakkab tuleva aasta 1. jaanuarist kõigis Eesti müügikohtades kehtima reegel, et sularahas tehtud ostu lõpphind tuleb ümardada lähima 5 sendini. See tähendab, et vahetusrahana enam pisisente tagasi ei anta.

Rimi turundusjuht Marta Vihtre täpsustas, et ümardatakse ainult sularahaga tasumise korral ja ostukorvi lõppsummalt, mitte iga toote või teenuse pealt eraldi. Vihtre sõnul on Rimile oluline, et inimesed oleksid uuest süsteemist teadlikud ning saaksid aegsasti vastused kõigile küsimustele. "Paljudel meie seast, eriti lastega peredel, on kodus rahakassasse kogunenud korralik hulk pisisente. Pangas on sentide vahetamine tasuline, kuid poes, sealhulgas Rimis, saab nende eest endiselt kaupa osta," lausus Vihtre. Tema sõnul võib pisisente kasutada nii tavakassades kui ka sularahaga iseteeninduskassades. Tagasi neid kassast aga enam ei saa.

Tagasi üles