JUHTKIRI Tööohutus ennekõike

Copy
Sakala logo
Sakala logo Foto: Sakala

Ega see, kui tööinspektor su ettevõttesse tuleb, ole kerge katsumus. Võime ette kujutada, kuidas ta vaatab esimesel korrusel kõik nurgatagused läbi, kirjutab midagi pead vangutades protokolli, läheb seejärel teisele korrusele ja peagi kostab sealt sügav ohe. Ja kui oled tema juhtnööride järgi ettevõttes muudatusi ette võtnud, satud veel suurema portsu otsa, sest oled selle käigus teinud vigu, mida tuleb omakorda parandada.

Kindlasti on see ettevõtjale katsumus, mis on tarvis ületada, aga kui lõpuks see ihaldatud "Kõik korras" tempel ettevõttele külge on saadud, võidab sellest eelkõige ettevõte ise. Niisama linnukese pärast neid asju ju ei kontrollita ning eriti just kutsehaigusi silmas pidades tasub kindlasti hoolitseda selle eest, et töötajad kasutaksid õigeid töövõtteid ja töökeskkond haigestumist ei soodustaks. Õnnetuses või pikalt väldanud väära toimimise käigus krooniliselt haigestunud vilunud töötaja ajutine töövõimetus või töölt lahkumine ei ole ettevõttele midagi toredat ega ka majanduslikult kasulikku.

Tööohutusega tuleb järjepidevalt tegeleda ning see tegelemine peab olema süsteemne ja läbimõeldud. Sealhulgas on tarvis välja mõelda see, kuidas panna töötajaid nõudeid järgima. Samas lasub osa vastutusest alati töötajal endal, sest ei ole mõeldav, et tööandja tal kogu aeg piitsaga selja taga seisab ning käsib aeg-ajalt puhkepausi teha või keelab liiga suurt raskust niisama ja veel vale kehaasendiga tõsta.

Tagasi üles