Tööstussümbioos püüab ära hoida jääkmaterjali põletusse või prügimäele sattumise

Copy
Tööstussümbioos on mõnes maailma nurgas tekkinud ise, Eestis on see aga suhteliselt uus mõiste ja tegutsemisviis, mida EAS-i ja Kredexi ühendasutuse toel püütakse ka Viljandimaal ellu kutsuda. Tootmist aitaks keskkonnasõbralikumaks ja ressursisäästlikumaks muuta näiteks see, kui ühes firmas tootmisjäägina tekkinud hakkpuit läheks teises multši valmistamiseks.
Tööstussümbioos on mõnes maailma nurgas tekkinud ise, Eestis on see aga suhteliselt uus mõiste ja tegutsemisviis, mida EAS-i ja Kredexi ühendasutuse toel püütakse ka Viljandimaal ellu kutsuda. Tootmist aitaks keskkonnasõbralikumaks ja ressursisäästlikumaks muuta näiteks see, kui ühes firmas tootmisjäägina tekkinud hakkpuit läheks teises multši valmistamiseks. Foto: Elmo Riig

Viljandimaa on osaline tööstussümbioosi programmis, mille arenduskeskuse kaasabil on ellu kutsunud EAS-i ja Kredexi ühendasutus. Eesmärk on ettevõtete vastastikuse kasuna muuta ühe jääk teise sisendiks ning niiviisi ka keskkonnale leevendust tuua.

"Tööstussümbioos on põhimõtteliselt võrgustik ettevõtete vahel, kes suudavad, tahavad ja saavad üksteise ressursse kasutada," lausus EAS-i ja Kredexi ühendasutuse rohevaldkonna teenuste teemajuht Anet Adamson ja lisas, et suhtlusvõrgustiku järel on see ka tööviis.

Tagasi üles