Saada vihje

Kodukontor ja väiksem palgaootus parandavad väikelinlaste šansse üle-eestilisel tööturul

Copy
Värbamispartner Heidi Hansar märkis, et kaugtöö võimaluste avardumise tõttu palkavad Tallinna ettevõtted üha enam spetsialiste väikelinnadest ning see ringi toimib ka vastupidi.
Värbamispartner Heidi Hansar märkis, et kaugtöö võimaluste avardumise tõttu palkavad Tallinna ettevõtted üha enam spetsialiste väikelinnadest ning see ringi toimib ka vastupidi. Foto: Erakogu

​Kui tööotsinguportaalides ringi vaadata, leiab sealt hulga kuulutusi, milles Tallinna ettevõtted on välja pakkunud kaugtöövõimaluse. See ergutab värbajaid kutsuma vestlusele kandidaate Eesti eri piirkondadest. Liiati on väikelinnades palgaootus võrreldes suurtega väiksem.

"Inimene võtab palgaootuse enamasti elatustaseme kulude järgi ja Tallinna inimesed küsivad ikkagi rohkem," tõdes Tammiste personalibüroo värbamispartner Heidi Hansar. Ta jätkas, et palgasoovide vahet on keeruline välja tuua, sest ka pealinnas sõltub ootus väga palju inimesest ja mõni küsibki 1000–1500 eurot brutopalka enam kui teine. "Spetsialistide ja juhtide hulgas ei ole kivisse raiutud, et alati on väikelinnas palk väiksem, kuid üldiselt võib selleks vaheks öelda 500–1000 eurot," lausus ta.

Hansar rääkis, et üha avarduvate kaugtöö võimalustega paistavad tööandjatele atraktiivseks muutuvat väikelinnade inimesed ning enam ei lähtuta niipalju asukohast, kuipalju inimesest ja tema oskustest. Sestap ei tasu tööandjal ega tööotsijal end piirkonda kinni mõelda, eriti veel, kui üha rohkem pööratakse tähelepanu vaimsele tervisele. "Väiksem linn pakub pealinna kiire elutempo asemel rahulikumat ja vähem stressirohket keskkonda," ütles ta.

Tagasi üles