Muusikapeo meeskond valmistub festivalidebüüdiks

Sakala
Copy
Helin Pihlapi kinnitusel on liigijuhid Viljandi kontserti ette valmistades teinud palju eeltööd.
 
Helin Pihlapi kinnitusel on liigijuhid Viljandi kontserti ette valmistades teinud palju eeltööd.  Foto: Mihkel Maripuu

Laulu- ja tantsupeo "Iseoma" rahvamuusikute loomingulised juhid on aasta aega harjutanud, et ühiselt Viljandi pärimusmuusika festivalil osaleda. Kokku on seatud eriprojekti nimega "RMP25: Koemets, Krüsban, Leima, Lepasson, Mägi, Mänd, Pihlap, Sakrits, Vaiksoo"  ning muusikud lihvivad

veel oma eripalgelist kava, millega juuli lõpus Viljandis publiku ette tulla.

XXVIII laulu- ja XXI tantsupeo "Iseoma" rahvamuusikapeo loomingulise juhi Helin Pihlapi sõnul on idee rahvamuusikutest liigijuhtidega Viljandisse pärimusmuusika festivalile ühiselt musitseerima minna pärit eelmisest suvest, mil kõik liigijuhid oma kooslustega folgifestivalil kohtusid. 

"Rahvamuusikapidu ette valmistades saime liigijuhtidega möödunud aasta jooksul regulaarselt kokku ning nendel kohtumistel seadsime paika suvise eriprojekti kava ja tegime ka proove," rääkis Pihlap. "Iga liigijuht on kavasse lisanud just oma pillist ja kogukonnast lähtuvat repertuaari, mis teda eriliselt inspireerib. Kavas on tantsumuusikat, laule, vähem ja rohkem seatud pärimuslikke palu ning samuti on selles seoseid nii möödunud kui ka tulevase rahvamuusikapeoga." 

Tagasi üles