Jaan Tammsalu tuleb Kolga-Jaani jutlustama

Egon Valdaru
, reporter
Copy
Jaan Tammsalu on üks Eesti  tuntumaid vaimulikke.
Jaan Tammsalu on üks Eesti  tuntumaid vaimulikke. Foto: Taavi Sepp

Kolga-Jaani vaimulik Peeter Parts andis teada, et 27. juunil algusega kell 18 jutlustab Kolga-Jaani kirikus Harju-Madise õpetaja Jaan Tammsalu, orelil saadab teda Maris Tammsalu. Üks Eesti tuntumaid kirikuõpetajaid saabub Kolga-Jaani Peeter Partsi kutsel.

Viljandimaale tuleb Jaan Tammsalu 28. ja 29. juunil Viljandi lauluväljakul toimuva vaimuliku laulupeo tõttu, selle vahetekstid on tema kirjutatud. Peeter Partsi sõnutsi on luteri kirik kõigi aegade madalaimas seisus, liikmed on kogudustes kokku kuivanud, viimase põntsu pani COVID. Kolga-Jaani kirikus käivad pigem vaid üksikud teekäijad. Nüüd püütakse kiriku olemasolu rohkem teadvustada ja 25. juunil kell 18 on seal missioni- ja muusikaõhtu.

Jaan Tammsalu on Peeter Partsi sõnutsi Kolga-Jaani sõber läbi aegade ning paljud inimesed on seal tema leeritatud. Viljandimaaga on Tammsalul olnud väga tihe side. Aastatel 1992–2004 oli ta Viljandi Jaani koguduse õpetaja ning 1997–2004 Viljandi praost. 2003–2004 oli Tammsalu Kanada praostkonna vikaarvaimulik ja Toronto Peetri koguduse abiõpetaja. Alates 2004. aastast oli ta Tallinna Jaani koguduse õpetaja ning aastatel 2002–2005 konsistooriumi liige, 2007–2023 Tallinna praostkonna praost.

Tagasi üles