Vedelema jäänud EKRE reklaamid sunnivad uue korra loomist kaaluma

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Veel kolmapäeval olid EKRE reklaamplakatid Viljandis vähemalt kolmes kohas, ehkki valimistest oli möödas juba kümme päeva.
Veel kolmapäeval olid EKRE reklaamplakatid Viljandis vähemalt kolmes kohas, ehkki valimistest oli möödas juba kümme päeva. Foto: Erakogu

Ehkki europarlamendi valimised said läbi juuni hakul ning vahepeal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) mõranenud ning partei kaks suurimat hääletoojat omavahel tülligi läinud, seisid veel nädala keskel mitmel pool Viljandimaal valimisreklaamid, millel Martin Helme ja Jaak Madison ühiselt inimesi valima kutsusid.

Väidetavalt reklaamifirma auto tehnilisest rikkest tekkinud küsimus on pannud poliitikuid ja ametnikke nii Viljandi linnas kui vallas mõtlema, kas on vaja muuta reklaamikorda, sest praegu kehtiva seaduse järgi võiks mis tahes erakond jätta oma reklaamid maaomaniku loal avalikku ruumi kas või järgmiste valimisteni ega peaks selle eest omavalitsusele sentigi tasuma.

EKRE reklaamid tekitasid ühismeedias nii pahameelt kui nalja, sest ühelt poolt olid need saanud valimiste lõppemisega ajalooks ja teisalt oli lühikese aja jooksul poliitiline olukord sedavõrd järsult muutunud, et kaks reklaamil olevat meest enam ühele pildile ei mahu. Ka Viljandi raekotta jõudsid pahased kõned, miks ometi valimisreklaamid kümme päeva hiljem Viljandis seisavad.

Tagasi üles