Uue taimega kaasa tulnud aplast aiasöödikust lahtisaamine nõuab tohutut tööd

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Copy
Pika suvesooja korral võib üks Hispaania teetigu saada koguni üle tuhande järglase, mistõttu on kokkukorjamine ja hävitamine tigude leviku vähendamiseks esmatähtis abivahend. 
Pika suvesooja korral võib üks Hispaania teetigu saada koguni üle tuhande järglase, mistõttu on kokkukorjamine ja hävitamine tigude leviku vähendamiseks esmatähtis abivahend. Foto: Elmo Riig

Ahnete Hispaania teetigude leviku peatamiseks ei pea kilesusse pärast tigude piirkonnas kõndimist jalatsite otsa panema, küll aga võiks hangitud uusi aiataimi enne mulda pistmist öö kilekotis hoida ja siis kontrollida, ega hommikul istiku juures keegi ringi rooma.

"Inimesed muretsevad, et munad võivad talla alla või autorehvi külge jääda, aga Hispaania teeteod munevad üldiselt varjatud ja niisketesse kohtadesse. Nende üks põhimuresid on päike, mis munad ära kuivatab. Inimene jalutades niimoodi nendega kokku ei puutu ning sedasi edasikandmise pärast muretsema ei pea," ütles kliimaministeeriumi elurikkuse kaitse osakonna nõunik Merike Linnamägi ja selgitas, et peamine leviku allikas on ikkagi taimede transportimine.

Tagasi üles