Valimiskast viidi Vasara külla

Sakala
Copy
Marju Käo täidab valimissedelit.
Marju Käo täidab valimissedelit. Foto: Tiina Soosaar

Täna on Euroopa Parlamendi valimiste päev, aga juba varem sai e- ja eelhääletada. Viljandi valla Vasara küla elanik Marju Käo tellis valimiskasti koju.

"Tänan Viljandi valla valimisjaoskonda ja töötajaid, kes aitasid mulle valmiskasti koju saata," kirjutas Marju Käo toimetusele läkitatud kirjas. "Mul on liikumispuue ja oli suur abi, et sain kodus Vana-Vasaral hääletada. Abikaasa Villu Käo oli koos utudega juures. Täitsin kodanikukohust. Elagu Eesti!"

Kui valijal on tervislikul või mõnel muul mõjuval põhjusel raske valimisjaoskonda minna, saab ta taotleda kodus hääletamist. Selleks tuleb esitada kohalikule omavalitsusele taotlus. Seda saab teha kohaliku omavalitsuse määratud telefoninumbril kella 9–14.

Täna on Eestis kõik 377 valimisjaoskonda avatud kella 20-ni. Euroopa Parlamendi valimistel saab valija hääletada ükskõik millises valimisjaoskonna hääletamisruumis üle Eesti.

Valimisjaoskonda kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument. E-hääletada täna enam ei saa. Küll aga saab valija veel ka valimispäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades oma e-häält muuta. Valimisjaoskondade kohta saab rohkem infot siit.

Märksõnad

Tagasi üles